Güncel

Bu da oldu! Hırsızlar bu sefer "yolu" çaldılar

Eşi benzeri görülmemiş bir olay daha yaşandı. Hırsızlar bu sefer yolu çaldılar. Ortaya çıkan hasar ise 30.000 euro değerinde. İşte tüm detaylar.

Bu da oldu! Hırsızlar bu sefer "yolu" çaldılar

Gün geçmiyor ki internette ilginç bir olaya rastlamayalım. Ancak bu seferki olay "yok artık" dedirtecek cinsten. Hırsızlar bu sefer yolu çaldılar. Bilinmeyen failler, Saksonya'nın Zittau kentindeki bir yoldan 60 ton kaldırım taşı çaldı. Hasarın miktarı yaklaşık 30.000 Euro. Polis konuyu araştırıyor.

Bu da oldu! Hırsızlar bu sefer "yolu" çaldılar

hırsız

Konuyla ilgili olarak “Bilinmeyen failler, Saksonya'daki Zittau kentindeki bir yük istasyonundan büyük miktarda parke taşı çaldı. Federal polise göre bu hafta 60 ton kaldırım taşı karıştı. 300 metrekarelik alanda sadece kum kaldı” ifadeleri kullanıldı. Deutsche Bahn çalışanları durumu fark ederek 10 Ocak'ta polise haber verdi. Polis, suçun işlenme süresini 16-23 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında sınırladı. Kaldırımın kaldırılması için küçük bir ekskavatör gibi ağır ekipmanların kullanıldığı biliniyor. Yağmalamak için ise bir kamyona ihtiyaç duyulmuş olmalı. Hasar tutarı 30.000 euro. Bu fiyat yolun onarımı için kaldırım taşı satın alınmasını ve tadilatını içeriyor.

Kaldırım taşlarının Saksonya'da mı kaldığı yoksa diğer komşu ülkelere mi taşındığı bilinmiyor. Polis şu anda – altı çizildiği gibi – “her yönden” soruşturma yürütüyor. Ancak olayı duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Yolun ortasında böylesine büyük çaplı bir soygunun nasıl gerçekleştiği akıllarda soru işareti olarak kalmış durumda. Zira anlık bir hamle ile değil organize bir hırsızlık çabası gerekiyor.

Yorumlar
SananeEllif
Hangisi gerçek elif mi bahar mı nasıl bulucaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.