Güncel

İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

İnsansı robot Ameca düzenlenen CES Fuarı'nda yaptığı bir espri ile gündeme oturdu. Sevgilin var mı sorusuna espri ile yanıt veren Ameca izlenme rekoru kırdı.

İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts'ta geliştirilen insansı robot Ameca, yaptığı bir espri ile gündeme oturdu. İnsansı robot Ameca kendisini görmeye gelen genç bir adama yaptığı espriyle gündeme oturdu. Ameca daha önce Las Vegas'ta düzenlenen CES Fuarı'nda görücüye çıkmıştı.

Fuarda kendisine soru soran bir adama verdiği cevapla popüler olan Ameca sosyal medyada izlenme rekorları kurdu. TikTok'ta paylaşılan görüntüleri ile 3 milyondan fazla izlenen Ameca gündemden düşmüyor.

İnsansı robot yaptığı espri ile gündem oldu

Vbunny adlı bir hesap tarafından paylaşılan görüntülerde, İngiliz şirketi Engineered Arts tarafından yapılan "dünyanın en gelişmiş" insansı robotunu Las Vegas'taki CES fuarında bir kalabalığın önünde dururken görüntülendi. Ameca olarak adlandırılan ve oldukça gerçekçi yüz ifadeleriyle tanınan robot cevaplarıyla gündem oldu. Bir adam   Ameca'ya erkek arkadaşı olup olmadığını sordu. Ameca'nın verdiği cevap ise şaşırtıcı. İnsansı robot bu soruya: "Maalesef piyasada değilim"  "robotların ilişkileri yoktur" cevabını verdi.

Cevabı ile herkesi güldüren Ameca'nın tepkisi sosyal medyada viral oldu. Robotun tepkisi karşısında farklı düşünen insanlar da mevcut. Bazıları insansı robotun fazla gerçekçi olduğunu ve bundan ürktüklerini belirtiyor. Bazıları ise Ameca'nın cevaplarından ve mimiklerinden etkilendiklerini söylüyor. Siz bu insansı robot hakkında ne düşünüyorsunuz? Robotları gelecekte bir tehdit olarak görüyor musunuz?

Yorumlar
Tek
Sizin yaptığınız habere...!
Cevapla
Ercan
Ağa dahil olmaları çok tehlikeli
Cevapla
Virgül
Virgül çok şey değiştirir
Cevapla
Gercekler
İlk önce her şey onlara yaptıracağız ve bir gün gelecek bizim gereksiz olduğumuzu düşünecekler çünkü sürekli çözecekler problem kalmayacak ve bizim herhangi bir şey yapmadığımızı görecekler ve karar verecekler siz dünya için gereksizsiniz her şeyi biz yapıyoruz zaten deyip dünyanın sonu getirebilirler
Cevapla
Bencede haklı düşünüyorsun
Ve onlar gereksiz diyorsa öyleyiz dert etme sen
Sanane
Tamam
Sanmıyorum
Biz onları bize itaat etsinler diye ürettik böyle mimik oluşturması esnek ekran sayesinde yani digital ekran ile münkün gözüküyor biz onların efendileriyiz programlar ken en ufak bir saygısızlık hâlinde derhâl cezalandırıp kapatılacak ve tekrar program lanacak
Teknoman
Su aptal robotlarin haberi niye yapilirki? Bildigin oyuncak benek iste ne yuklersen onu soyler.
Cevapla
Tarik
Bu aptal degigin robotla ileride savasabilecegini unutma kardes
Furkan
Tam bir vizyonsuzsun. Yapay zeka bu, vector mu sandin
Yorum yapmadan önce biraz araştır
Yapay zeka denilen şeyin varlığından bi habersin herhalde :/
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.