Güncel

Bu da uçan güvenlik kamerası: Ring

Amazon'un yeni duyurduğu ürünler arasında yer alan Ring isimli kamera uçarak evdeki güvenliğinizi sağlıyor.

Bu da uçan güvenlik kamerası: Ring

Elektronik ticaret devi Amazon ürünleri arasına bir dizi yeni cihaz ekledi. Bunlar arasında yer alan uçan güvenlik kamerası Ring en ilginç olanlarından biri. Temelde drone benzeri bir cihaz olan Ring, bağlı bulunduğu standan havalanarak evinizin içinde uçarak gezebiliyor.

Bu da uçan güvenlik kamerası: Ring

Evin belli yerlerine takılan sensörle iletişim kurarak olağanüstü durumlarda havalanarak o bölgeye giden Ring, kullanıcısına gerçek zamanlı video da gönderebiliyor. Bu sayede evde olmasanız bile görüntülü olarak neler olduğunu takip edebiliyorsunuz.

Amazon'un kısa süre önce satın aldığı Ring firması tarafından geliştirilen bu güvenlik kamerasının tam ismi Ring The Always Home Cam olarak açıklandı. Otonom uçuş yetenekleri bulunan bu kamera havalandığı şarj ünitesine geri inebiliyor. Evin haritasını çıkardığı için eşyalara zarar vermeden uçan Ring'in satış fiyatı 250 dolar olarak açıklandı.

Ring'in özelliklerini aşağıdaki video da görebilirsiniz:

Yorumlar
X Artık Biliniyor
1998 de düşünmüştüm, trafikte sıkışıp kaldığım zamanlar dedimki ulem elimde bir cihaz olsa havaya fırlatsam ( aydınlatma mayını gibi ) ilerisini gerisini görsem diye :) valla bak yemin ederim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.