Güncel

Bu dokuz telefon için MIUI 13 geliyor!

MIUI 13 arayüzü beta test aşamalarının ardından kararlı sürüme kavuşup piyasaya sürülmeyi bekliyor. Yakında çıkmasını düşündüğümüz arayüz için şimdiden hazır bekleyen cihazlar olabilir. Detaylar bu haberimizde.

Bu dokuz telefon için MIUI 13 geliyor!

Hiç şüphe yok ki MIUI 13 yakında tanıtılacak. Bu arayüz, çoğu cihazı iyileştirecek birçok yenilik ve performans güncellemesinin yanı sıra görsel olarak da değişim geçirecek. 

Birkaç gün önce, Xiaomi'nin başkanı Lei Jun'un bu anlamda ilk izlenimlerini açıkladığını haberlerimizde yer vermiştik. Kısaca MIUI'nin yeni sürümünün her zamankinden daha verimli olacağını bahsetmişti. Şimdi ise bu arayüzü alacak ilk cihazlar artık netlik kazandı.

MIUI 13 ve ilk dokuz cihaz

Bildiğiniz gibi, bir yazılımın belirli bir sürümünü ilk alan cep telefonlarının hangileri olacağını bilmenin farklı yolları vardır. Açıkçası bazen üretici tarafından duyuruluyorlar veya bununla ilgili belgeler internet ortamında sızdırılıyor. (Bkz Dijital Chat Station

MIUI V13.0.0.1.SKACNXM ürün yazılımı kodunu analiz eden bir yazılım geliştiricisinin yaptığı da tam olarak budur. Kodlar içinde MIUI 13 güncellemesine sahip ilk telefon olacak dokuz telefonu bu şekilde bulabildi. Bu bilgilere göre telefonlar şu şekilde:

  • Xiaomi Mi Mix 4
  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10S
  • Redmi K40
  • Redmi K40 Pro
  • Redmi K40 Pro +

Bu listedeki cihazlar sadece tahmin olmayacak, temelde bunlar MIUI 13 yazılımına ilk güncellenecek cihazlar oluyorlar. Sadece bu değil, aynı zamanda Xiaomi yazılım katmanının şu anda kararlı bir sürümünün geliştirilmekte olduğu cep telefonları da bu cihazlar oluyor. Bu nedenle, biraz daha doğru ve sağlam temelli bir bilgi, çünkü kişiselleştirme katmanının kendisinin koduna entegre ettiği bir bilgi ve bize daha iyi ipuçları veriyor.

Xiaomi 12 ne olacak?

Bu listeyle ilgili şaşırtıcı olan şey, Çinli firmanın bir sonraki ürün gamının model zirvesi olacak Xiaomi 12 ve ailesinin ortaya çıkmaması. Bu seri yılın sonunda MIUI 13 ile birlikte tanıtılacağı için kodlarda yer almamış olabilir. Xiaomi 12 Aralık ayının son haftalarında piyasaya sürülecek. 

MIUI katmanının son zamanlarda bazı sorunları olduğu aşikardı. Firma bu sorunlarla alakalı bir ara güncellemede yayınlamıştı. (MIUI 12.5) Bu ara güncellemede bazı sorunları gidermiş ancak tam performans sağlayamamıştı. Daha sonra ise MIUI 12.5'in geliştirilmiş sürümü (Enhanced Edition) bazı bölgelerde piyasaya çıkartılmıştı. ROM farklılıklarından dolayı ülkemizde henüz bu sürümü alan cihazlar az sayıda.

Bu kadar ara güncellemeden sonra MIUI'nin tam ve kararlı sürümünün 13.seri olması bekleniyor. Ancak bu sürüm çıktığı zaman ve deneyimlediğimiz zaman gerçeği hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Hsn
Krgz
Cevapla
Nihat
Bende poco x 3pro ya
Cevapla
Buğra
K40 pro+ diye model yok , muhtemelen k40 gaming bu .
Cevapla
Atican
Hep aynı liste
Cevapla
Yusuf
Mi 10t pro ?:-(
Cevapla
Tayfun
Üzülme mi 10 tpro ya da gelecek zamanla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.