Nasıl Yapılır

Xiaomi durum çubuğunu özelleştirme! Nasıl yapılır serisi!

MIUI arayüzüne sahip bir telefonunuz varsa durum çubuğunu kişileştirme şansına sahip olabilirsiniz. Nasıl yapılır serimizin bu bölümünde kişileştirme detaylarını aktarıyoruz.

Xiaomi durum çubuğunu özelleştirme! Nasıl yapılır serisi!

MIUI, her türlü özelleştirme seçeneğine sahip olmasıyla karakterize olan ve geniş özelleştirme sunabilen bir arayüz. O kadar çok özelleştirme imkanına sahip olmasına rağmen biz bunların sadece belirli kısmını bilebiliyoruz. Bunların arasında sadece durum çubuğunun simgelerini ve tasarımını değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda kendi ismimizle kişiselleştirme imkanı da bulunuyor.

Telefonlarımızda, bu MIUI ayarının bize izin verdiği şey, herhangi bir Xiaomi, Redmi veya POCO telefonlarının ekranının üst kısmında görünen operatör metnini değiştirebilmektir. Bu sayede örneğin “ Türk Telekom ” yazısı yerine istediğinizi yazıp değiştirebilir ve böylece daha kişisel bir dokunuş elde edebilirsiniz.

Durum çubuğunuzu özelleştirin

Xiaomi telefonların arayüzü olan MIUI

Dahası, bu ayar yalnızca metin değil, aynı zamanda her türlü emojiyi eklememize de olanak tanıyor. Bu da adımızı veya istediğimiz diğer kişiselleştirilmiş metinleri yerleştirmek için daha dinamik sonuçlar verebilmemizi sağlıyor.

Adınızı veya herhangi bir metni Xiaomi'nizin durum çubuğuna eklemek
İçin veya durum çubuğunu özelleştirmek için sadece bu adımları izlemeniz yeterli:

  1. Ayarlar> Bildirimler ve Kontrol Merkezi> Durum çubuğuna gidin
  2. İçeri girdikten sonra tek yapmanız gereken « Operatör adını düzenle » seçeneğine erişmek ve metni istediğiniz gibi özelleştirmek kalıyor.

Bu sayede durum çubuğunuzda yazmasını istediğiniz metinleri girebilir ve telefonunuzu daha da özelleştirebilirsiniz. Aslında bu ayarın çokca avantajı olabilir. Mesela annenize hediye almak istiyorsunuz ve annenizin doğum tarihini durum çubuğuna yazdığınızda ve telefona her baktığınızda bu hatırlamanız mümkün.

Aynı şey evlilik yıldönümleri için de geçerli :)

Yorumlar
ALİ İren
👍👍🙏🙏🙏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.