Güncel

Bu hafta Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde zirvede!

Bu hafta ABD box office listeninin galibi Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde oldu. İşte detaylar!


Bu hafta ABD box office listeninin galibi Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde oldu.

En yakın rakibini gişede ikiye katlayarak listenin birinciliğini kazanan animasyon yapım aynı zamanda şimdiye kadarki en yüksek Aralık ayı animasyon film açılışı rekorunu da kırmış oldu.

Bu hafta listede 3 yeni film yer alırken, Deadpool 2 filminin yaş sınırı olmaksınız izlenebilmesi için kurgulanarak, ek sahnelerle zenginleştirilen Once Upon a Deadpool filmi de 2,6 milyon dolar listeye 11. sıradan girdi. Bu başarı da seyircilerin Deadpool sevgisinin kolay kolay dinmeyeceğini kanıtlar nitelikte.

90 Milyon dolar bütçe ile karşımıza çıkan Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde filmi 35,400,000 dolarlık açılış haftası ile büyük bir başarı yakaladı. Hatta filmin ikincisi için Sony hazırlıklara başladı bile. Büyük bütçeli Spider-Man yapımları arasındaki en iyi iki yapım olarak görülen Raimi’nin Örümcek-Adam 2’si ve 2017 tarihli taze Parker’ın ardından gelecek “başarı” merakla beklenirken, yapımcılar tabiri caizse sağ gösterip, sol vurdu.

Gelecek yıl vizyona girecek Far From Home öncesinde, film uyarlaması Örümcekler arasında başka bir yıldız yükseldi: Miles Morales.

Bu hafta Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde zirvede!

Kahramanımızı sadece beyazperde üzerinden takip eden kitle için değişmeyen isim, Peter Parker bu filmin baş kahramanı değil. 2011 senesinden beri bir başka Spider-Man olarak okuduğumuz yarı siyahi yarı Meksikalı Miles Morales, farklı bir evrenin meşhur kahramanı olmuş durumda. Zaten hikayenin bel kemiğini de alternatif evrenler ve çok sayıdaki Örümcek Adam’ın kurduğu topluluk oluşturuyor.

Genç Miles Morales, babasının da baskısıyla eğitim hayatına “çok sağlam adımlarla” devam ederken, günlerden bir gün metroda kendisini ısıran radyoaktif bir örümcekle bambaşka bir dünyaya adım atıyor. Bildiğimiz hikaye, üç aşağı beş yukarı kendini tekrarlıyor ve Örümcek Adam doğuyor. Gizli süper kahraman kimliği ile günlerini geçiren Miles, ezeli düşmanlardan Kingpin’in yeni planını (dolaylı olarak) öğreniyor.

Farklı boyutların kapısını açabilen cihazıyla kentin altında bir Kara Delik tehlikesi yaratan kötümüz, genç adamın önüne beş farklı Spider-Man fırlatıyor. Hepimizin bildiği Peter Parker, orta yaşlı, depresyonda ve kendisini hafiften alkole vermiş tipler gibi yaşıyor, Parker’ın efsanevi aşkı Gwen Stacy, Spider-Gwen olmuş, kendi evrenini koruyor. Genel olarak hikayemiz bu karakterler üzerinden işliyor.

Açıkçası böylesine kaliteli bir animasyon filmi ile karşılaşmayalı baya uzun zaman oldu. Peki ya siz Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde filmini henüz izlemediniz mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.