Güncel

Bu hava aracı sesten daha hızlı!

ABD'nin test etmeye hazırlandığı insansız ve sesten daha hızlı olan araç şaşırtıyor!


Amerika Birleşik Devletleri'nin insansız araçlara olan ilgisi ve merakı günden güne büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda geliştirilen silah teknolojisinde yine bir üst noktaya geçildi.

Savaş teknolojisinin şüphesiz dünyadaki en büyük güçlerinden olan ABD'nin, geçtiğimiz günlerde yeni silahı insansız ve sesten daha hızlı olduğu iddia edilen aracı test edeceği gerçeğe ortaya çıktı.

1344958207_665x300-copy-kopya.jpg
Los Angelas Times'ın iddialarına göre Boeing şirketi tarafından tasarlanan X-51 adlı insansız hava aracının denemesinin bugün yapılacağı duyurulmuş, detaylarda deneme sırasında, bir B-52 bombardıman uçağından bırakılmasının ardından ses hızının altı katına eşit olan saatte 5800 kilometre hıza erişecek insansız hava aracının California sahili açıklarına geleceği belirtildi.

1344958327_x-51a-waverider-2.jpg
Yine Times'da yer alan iddialara göre insansız ve sesten daha hızlı olan bu aracın yapımında çalışan mühendislerin, aracın 300 saniyede ulaştığı hızını muhafaza ederek çıktığı hızın iki katına çıkmasını ümit ettiklerini dile getirdi. Bu da başarılarının ikiye katlanması gibi olumlu bir kapıya çıkıyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.