Güncel

Bu kıyafet insanı yaşlandırıyor!

Bu kıyafeti giyince yaşlanıyorsunuz.


Bilim adamları ve doktorlar ilerleyen yaşlardaki insanların çektiği sıkıntıları gidermek için uğraşıyorlar. Genelde hiçbiri de bu sıkıntılardan muzdarip değil ve yaşlı olmanın tam anlamıyla nasıl bir şey olduğunu da bilmiyorlar.

Herhangi yaştaki bir insanın, yaşlıların neler çektiğini anlayabilmesini sağlamak için Almanya'da bulunan bir geriatri (yaşlılık bilimi) merkezinden Rahel Eckardt'ın kıyafet tasarladı.

1342109899_agesuit.jpg

Yaşlılığı hissetmek için kıyafet 10 kg ağırlığında ve duymayı zorlaştırmak için kulak tıkaçları, görüşü engellemek için ise sarı renkli bir maskesi bulunuyor. Ayrıca dokunma hissini azaltmak için de eldivenler kullanılmış. Kıyafette hareket etmeyi daha zor hale getirmek için sadece ağırlık kullanılmamış diz ve dirsekleri sıkıştıran pedler de kullanılmış.

Kıyafetin tasarımcısı Eckardt, hazırladığı kıyafetin 75 yaş üzerindeki bir kişinin çektiği zorlukları hissettirdiğini iddia ediyor. Bu kıyafet sayesinde yaşlılarla ilgilenen kişilerin daha ilgili olması düşünülüyor.

Yorumlar
Misafir
:) Yazalarımızdan Ayşe kardeşimizin haberleri oldukça ilginç oluyor. Teşekkürler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.