Güncel

Bu robot, zihinsel engelli çocuklarla birlikte Angry Birds oynuyor (Video)

Zihinsel engelli çocuklarla Angry Birds oynayan robot neyi amaçlıyor?

Bu robot, zihinsel engelli çocuklarla birlikte Angry Birds oynuyor (Video)

Georgia Tech araştırmacıları bir Android tablet ile eşleştirilmiş bir robot geliştirdi. Zihinsel engelli çocuklar bu robota, Angry Birds oynamayı öğretecek.

Bu projede yer alan robot, zihinsel engelli çocukların motor becerisinde yardım için kullanılmak üzere rehabilitasyon aracı olarak tasarlanmış. Çocuklar, Roivo’nun popüler oyunu Angry Birds oynarken görevlerini gerçekleştirmesi için robotu yönlendiriyor.

Hassas el koordinasyon hareketlerini arttırmak için bir yüz kol hareketleri gerektiğini düşünün. Tekrar tekrar aynı yönergeleri yapmak çocuk için sıkıcı hale gelebiliyor ve vazgeçiyor. Ancak bu robot sayesinde çocuklar bir tablet kullanırken sıkılmıyor ve hatta eğleniyor.

Robot, çocukların yaptığı hareketleri yaparak Angry Birs oynamayı öğreniyor. Çocuğun yaptığı hareketi seyrederek öğrenen robot aynısını uyguluyor.  Videolarda örnek Angry Birds ile verilmiş ancak muhtemelen robot başka oyun ve uygulamaları da yapabilecek.

Aşağıda konuyla ilgili yayınlanan videoları izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.