Bu Xiaomi modellerinden herhangi birine sahipseniz MIUI 12.5 Enhanced'i unutun!

Xiaomi cihazlarını güncellemeyi sürdürüyor. Ancak bazı modeller güncelleme politikasına göre bazı özelliklere kavuşamayacak.

Bu Xiaomi modellerinden herhangi birine sahipseniz MIUI 12.5 Enhanced'i unutun!

Birkaç gün önce, özellikle çok sayıda düzeltmesi nedeniyle merakla beklenen bir güncelleme olan MIUI 12.5 Enhanced Edition'ın dağıtımının üçüncü aşamasının başladığını duyurmuştuk. Ancak bu güncelleme ne yazık ki bazı modeller için kullanılmayacak.

Bu liste, Xiaomi topluluğunda hala çokça bulunan ve MIUI 12.5 Enhanced Edition veya muhtemelen MIUI 13 almayacak cihazların küçük bir listesini yayınlayan XIAOMIUI'den geldi.

Bu Xiaomi modelleri MIUI 12.5 Enhanced Edition'i almayacak

Bu Xiaomi modellerinden herhangi birine sahipseniz MIUI 12.5 Enhanced'i unutun! - Resim : 1

XIAOMIUI ekibi, birkaç Xiaomi cihazı için MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesini alamayacağını açıkladı. Bu nedenle sıvı depolama veya atomik bellek gibi özelliklerden feragat etmiş olacaklar. Bu güncelleme performans ve akışkanlığı iyileştirmeye odaklanan iki yeni özellik getirecek.

Bu cihazlar arasında maalesef Redmi 7, Redmi 7A, Redmi Y3, Redmi Note 7, Redmi Note 7S ve Redmi Note 7 Pro modelleri var. Ayrıca, Xiaomi CC9 serisinin bazı üyelerine de ulaşmayacak, bu nedenle Xiaomi Mi 9 Lite, MIUI 12.5 Enhanced Edition'ı alamayacak.

Bu cihazların piyasaya sürülme tarihini hesaba katarsak firma için bu kesinti normal görülüyor. Xiaomi'nin Xiaomi 11T'den önceki telefonları için politikasının yalnızca iki yıllık olduğunu biliyoruz. Bu nedenle güncelleme dağıtılırken bu politikaya göre şekillenecek ve ona göre dağıtım yapılacaktır.

Xiaomi'nin güncelleme politikası ve ROM farklılığı durumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce ROM farklılığı aradan çıkartılmalı mı?