Güncel

Bulut Bilişim 14 Milyon kişiye yeni iş imkanı sunacak

Bulut Bilişim sayesinde birçok şirket, ihtiyaç duyduğu bilişim servislerini ve uygulamalarını internet gibi harici bir yapı ile çalıştırmayı daha karlı buluyor.

Bulut Bilişim 14 Milyon kişiye yeni iş imkanı sunacak

Bulut Bilişim nedir? Düzenli ve ölçeklenebilir bilişim teknolojilerinin sağladığı olanakların dağıtıldığı ve gerçek bir zamanda internet teknolojilerini kullanarak bir servis olarak tüketildiği bir nevi programlama diyebiliriz.  Bulut Bilişimin yakın zamanda sektörün parlayan yıldızı olacak.

1330983739_cloudy-computings-role-in-job-creation-teknolojioku.jpg

Bu öngörüyü Microsoft ve IDC tarafından yapılan ortak araştırma destekler nitelikte. Yapılan ortak araştırmaya göre bulut bilişim teknolojisi 2015 yılı itibariyle 14 milyon yeni istihdam sağlaması beklenmekte. Bu istihdamın yaklaşık  %50'sini küçük ve orta ölçekli şirketler karşılayacak. Yeni doğacak istihdamın paralelinde bulut bilişimin getirdiği yenilikçi yaklaşımın internet teknolojileri sektörüne yıllık 1 trilyon dolarlık gelir getirmesi bekleniyor.


Bulut bilişimde konusunda atılan başarılı adımlar sayesinde bugün birçok şirket, sahip olduğu bilişim servislerini ve uygulamalarını internet gibi harici bir omurga üzerinde çalıştırmayı uygun buluyor. Yapılan araştırmaya göre 2012 yılıyla birlikte bulut bilişim sektörünün 6.7 milyon kişilik yeni istihdam kazandıracağı belirtiliyor. Bu değerlerin ilerleyen süreçte 2013'te 8.8 milyon, 2014'te 11.3 milyon, 2015'te 13.8 milyon civarında olacağı belirtiliyor.

1330983786_idc.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.