Güncel

Nokia'dan akıllı telefonlar için şaşırtan sözler!

Nokia cephesi, şuan gündemde olan dev ekranlı akıllı telefonlar için ne söledi?

Nokia'dan akıllı telefonlar için şaşırtan sözler!

Geçtiğimiz hafta sona eren Dünya Mobil Kongresi'nde (MWC 2012)  En İyi Yeni Mobil Cihaz ödülünü alan Nokia akıllı telefonlar üzerine ilginç açıklamalarda bulundu.

Şuan gündemde olan ekranı büyük akıllı telefonları yerden yere vuracak eleştirisiyle gündeme bomba gibi oturdu. Henüz yayımlanmış olan, yeni tanıtılan, hali hazırda satışta olan telefonlar, yani HTC Titan, (4.7 inç) LG Optimus VU, (5 inç)Samsung Galaxy Note (5.3 inç) gibi telefonların ekranlarının abartılı bir şekilde büyük olduğunu, gündemde olan dev ekranlı akıllı telefon trendinin ileride biteceğini, biz kullanıcılar için ne kadar saçma bir telefon diye yad edebileceğimiz günlerin olacağını belirtti. Nokia'dan gelen bu ilginç sözler duyanları ve uzmanları hayrete düşürüyor.

1330949406_nokiamwc2012lumia900.jpg

Geçtiğimiz günler içerisinde Amerika'da 4.3 inç'lik bir ekrana sahip olarak tanıtılan Lumia 900'ü piyasaya sürdü. Bu cümle Nokia icra kurulu başkanı Niklas Savander'ın aşağıda sarfettiği cümleler arasında büyük bir çelişki de ortaya çıksa, son durum bu şekilde. Savander yaptığı konuşmasında büyük ekranlı trendlerin sona ereceğini şu cümleler ile dile getirdi: "Monster Truck (Büyük Kamyonet) Sendromu" var ve gün gelecek insanlar buna "çok salakça bir şey" diyecekler. Bu tam olarak ne zaman olur bilemem ama bizim büyük ekranlardan başka yeni bir teknoloji bulmaktan başka çaremiz yok."

1330949472_nokia-stephen-elop-mwc-2012-5.jpg

Lumia 900, soruldu!

Savader'e yöneltilen sorulardan birisi de yeni Windows Phone işletim sistemini kullanan Lumia 900 ve 4.3 inçlik ekranı oldu. Sorunun soruluş biçimi aslında, yeni gelecek olan Windows Phone'lar için telefonlarda kullanılan 4.3 inç ekrandan daha fazla bir büyüklüğe ihtiyaç duyuabilir, o zaman şirketin karar ne olacak? tarzında bir soru idi.

1330949542_nokia-world-2010-niklas-savander-04lores.jpgTablet düşünmüyoruz!
Savander bu soruya şu şekilde yanıt verdi: "Bundan sonrası tablet kategorisine girer, bizim henüz tablet konusunda bir düşüncemiz yok" dedi.

Bu haberimiz ile birlikte Nokia kullanıcılarının, ve Windows Phone severlerin, bir önceki haberimizde Samsung ve HTC'nin Windows Phone'lu cihazlarını çıkartana kadar yeni bir büyük ekranlı telefon göremeyecekleri haberini verelim.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.