Güncel

Bursa'da 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son dakika haberlerine göre Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İşte tüm detaylar.

Bursa'da 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son dakika haberlerine göre Bursa'da bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada saat 07.22'de Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde deprem olduğu belirtildi. Deprem yerin 14,4 km derinliğinde oluşurken, büyüklüğü 3,9 olarak ölçüldü.

Bu deprem direkt olarak akıllara büyük İstanbul depremini getirdi. Bir süredir meydana gelmesinden korkulan deprem Marmara bölgesinin korkulu rüyası diyebiliriz.

Bursa'da 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada saat 07.22'de de Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde deprem olmuştu. Depremin büyüklüğü 3,9 olarak ölçülmüştü. Henüz depremin ardından gelen bir can ya da mal kaybı haberi yok. Ancak uzmanlar bu depreme temkinli yaklaşıyor diyebiliriz.

En son 1999 yılında meydana gelen büyük İstanbul depremi ciddi hasarlara yol açmıştı. Benzer bir senaryonun meydana gelmesi oldukça korkutucu olacağından depreme karşı hazırlıklı olmakta fayda var diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Japonya'da da deprem meydana gelmişti. Büyük depremin ardından kimse yaralanmadan kurtuldu.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.