Güncel

Büyük ölçekli Bitcoin balina işlemleri sonrası, Bitcoin analizi!

Verilere göre, Bitcoin "balinaları" fiyatlar dibe vurdukça, muazzam miktarda alım işlemi yaptı. Platformda 100.000$ ve 1 milyon$'ın üzerindeki işlem sayısı bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Alım fırsatı kaybolmuş olabilir mi?

Büyük ölçekli Bitcoin balina işlemleri sonrası, Bitcoin analizi!

Rusya'nın Perşembe günü Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Bitcoin (BTC) 35.000 doların altına düştü. Ancak o zamandan beri, kripto para birimi önemli ölçüde arttı ve şu anda 39.000 dolar civarında işlem görüyor. Peki bundan sonra beklenti ne? Gelin yazımızın devamından hep birlikte inceleyelim.

Büyük ölçekli Bitcoin balina işlemleri sonrası, veri gösterileri bir dip sinyalini işaret ediyor!

Davranış analizi platformu Santiment'ten alınan verilere göre, bu süre zarfında Bitcoin "balinaları" fiyatlar dibe vurdukça bu aralıkta muazzam miktarda işlem yaptı.

Sonuç olarak, platformda 100.000$ ve 1 milyon$'ın üzerindeki işlem sayısı bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı; İlginç bir şekilde, Bitcoin balina işlemleri en son 24 Ocak'ta, fiyatlar bir kez daha yükselmeden önce dibe vurmak üzereyken zirveye ulaştı. Sntiment bu işelem hareketlerini şu ifadelerle değerlendirdi;

“Bitcoin fiyatları Perşembe günkü savaş haberleriyle 34.7 bin dolara düştüğü için balinalar bazı MASSIVE işlemler yaptı. Bu, fiyatların bir sonraki hafta +%15 arttığı 24 Ocak'tan bu yana hem 100.000 $ hem de 1 milyon $ + $BTC işlemlerinin en yüksek tutarı oldu.”

Bitcoin balina işlemleri neden dikkat çekici? 

ABD Başkanı Joe Biden tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımların duyurulmasının ardından Bitcoin'in toparlanmaya başladığı göz önüne alındığında, dijital varlığın bir satın alma fırsatı olarak 35.000 $ aralığının hemen altına adım atan önde gelen oyuncularla dibe vurmuş olabileceğini öne sürüyor.

Diğer yandan Celsius Network CEO'su Alex Mashinsky, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden çatışmanın Bitcoin'in 30.000 $'da kritik bir destek seviyesi oluşturmasına  yardımcı olan bir katalizör görevi gördüğünü söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.