Güncel

Çalışanlarını aynı platformda buluşturan tek çağrı merkezi

Turkcell Global Bilgi interaktif platformu "Maraton" da binlerce çalışanını aynı çatı altında buluşturuyor.

Çalışanlarını aynı platformda buluşturan tek çağrı merkezi

Turkcell Global Bilgi yaklaşık 3 yıldır çalışanlarını aynı çatı altında buluşturduğu platformu “Maraton”u çalışan memnuniyetini ve motivasyonunu yükseltmek için interaktif bir portala dönüştürdü.  Şirketin müşteri temsilcileri böylelikle “Maraton” da, fikirlerini özgürce paylaşıp, kalite raporlarını kolaylıkla takip edebiliyor. Ayrıca çalışanlar, portal üzerinden düzenlenen eğlenceli yarışmalarla sürpriz hediyeler kazanabiliyor.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, öncü uygulamaları ile sektöre yön vermeye devam ediyor. 3 yıl önce çalışanlarını “Maraton” isimli özel bir platformda buluşturan Turkcell Global Bilgi, platformu interaktif bir portala dönüştürdü. Müşteri Deneyimi Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri ekipleri tarafından hayata geçirilen bu interaktif platformda, Türkiye’nin dört bir yanındaki şirket çalışanları artık, kalite raporlarını kolaylıkla takip edebiliyor, fikir paylaşımında bulunabiliyor ve eğlenceli yarışmalara katılıp ödüller kazanabiliyor.

“Maraton” la çalışan motivasyonu yükseldi

“Maraton” sayesinde kalite ve hizmet performanslarını anlık olarak takip edebilen, takım ve segment bazında bilgilere rahatlıkla ulaşabilen ve her ay birbirinden renkli yarışma kurgularına dahil olabilen müşteri temsilcilerinin performansı üst noktaya taşındı. Yüksek çalışan memnuniyetiyle birlikte de yüksek müşteri memnuniyeti elde edildi.

Maraton portalı üzerinden bugüne kadar düzenlenen yarışmalarla müşteri temsilcileri;  Sanal mağazada alışveriş yapabilmelerini sağlayan “Maraton Puanlar”, alışveriş çekleri, çeyrek altınlar, elektronik ürünler (iPad, Playstation3) ve yurtdışı tatilleri kazandı.

1364210044_haktan-saran.jpgTurkcell Global Bilgi Turkcell Bireysel Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Haktan Saran;

Çalışan memnuniyeti, Turkcell Global Bilgi dünyasında oldukça kritik. Verdiğimiz hizmetin dinamiği gereği, müşteri temsilcileri etkin bir noktada konumlanıyor. Müşteri algısını, ilk kontağın yaklaşımı şekillendiriyor. Bu nedenle çalışan dünyasını ve çalışma saatlerini ne kadar etkin yönetirsek, müşterinin ihtiyaçlarına odaklanma adına bize o kadar zaman ve enerji kalıyor. Çalışan ihtiyaçlarını belirleyerek geliştirdiğimiz İK uygulamaları ile bu süreci etkin yönetmeyi ve çalışan performansını sürekli kılmayı amaçlıyoruz.

Bu sebeple yıl içerisinde birçok yenilikçi uygulamaya imza atıyoruz. Bunlardan biri de “Maraton”. 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz, Maraton’u çalışanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda revize ederek interaktif bir portal haline getirdik. Maraton sayesinde farklı lokasyonlarımızdaki binlerce çalışanımızı aynı çatı altında buluşturmayı başardık.

Çağrı merkezi dünyasında, çalışanları tek bir platform altında toplayıp, detaylı performans datalarını oldukça basit bir arayüzle kullanıcılarına sunan Maraton’un, bu konuda bir ilki başardığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Maraton portalı ile müşteri temsilcilerimizin çalışma saatlerini daha eğlenceli hale getirirken bir yandan da çalışanlarımızın motivasyonlarını artırıyoruz.”

En Çok Müşteri Memnuniyeti Sağlayan 10 Çalışan New York Seyahati Kazandı

Turkcell Global Bilgi,  “Maraton” da tüm çalışanları cezbeden bir yarışma düzenleyerek en çok müşteri memnuniyeti sağlayan 10 müşteri temsilcisini New York seyahati ile ödüllendirdi.

Bir sonraki seyahat güzergahı Mart ayında Turkcell Global Bilgi çalışanlarının oyları ile belirlenecek. Şu ana kadar yapılan oylamalarda Rio Karnavalı ile Uzak Doğu en çok talep edilen yerler arasında bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.