Güncel

Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti dudak uçuklatıyor

Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti açıklandı. Fiyatı ise dudak uçuklatacak türden diyebiliriz. İşte detaylar.

Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti dudak uçuklatıyor

Çanakkale Köprüsü 18 Mart 2022'de açılacak. Köprüden geçiş fiyatı ise şimdiden belli oldu. Bakan Adil Karaismailoğlu konuyla ilgili "Köprü açıldığında da ücret geçiş ücreti 15 Euro olacak" dedi. Çanakkale Köprüsü Asya ile Avrupa'yı Çanakkale üzerinden birbirine bağlayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu iki kıta arasını bugün yürüyerek geçti.

Çanakkale Geçiş ücreti açıklandı

Bakan Karaismailoğlu bitirme tarihinin 18 Mart 2022 olarak belirlendiğini söyledi. Karaismailoğlu, "Şu an ki mevcut gemi tarifesinde göre otomobillerden 85 lira bir ücret alınıyor. Buna göre köprü açıldığında da geçiş ücreti 15 Euro olacak" ifadelerini kullandı. Köprünün geçişinde belirlenecek fiyatı gemi tarifesiyle geçişle kıyaslayan Bakan Karaismailoğlu, "Burada biliyorsunuz; mevcut geçiş feribotlarla ve gemiyle sağlanıyor. Gemiyle sağlanıyor ve 30 dakikanın üzerinde bir geçiş süresi var. Ama gemiye bindikten sonra tabii oradaki bekleme kuyrukları var. Hele hava bozuk olduğu zaman. Çoğu zaman buranın havası rüzgârlı ve sisli olduğu için gemiler kalkmıyor, bekliyorlar." ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu ayrıca Türkiye'nin ilk yerli ve milli uydusu olacak TURKSAT 6A hakkında da açıklamlalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Elon Musk ile işbirliğimiz devam ediyor. 2023'ün ilk aylarında uzaya fırlatacağız" ifadelerini kullandı.

Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu hakkında da konuşan Bakan Karaismailoğlu,  "Müsilaj suyun sıcaklığının artması, suyun hareketsizliği ve çevredeki kirlilik nedeniyle oluşuyor. Kanal İstanbul oradaki hareketin artmasına neden olacak" dedi.

Yorumlar
Kamil
12 km uzunluktaki vasco de gama koprusunun gecis ucreti 2.85€ .. Turkiyede butun koprulerin gecis ucreti 30 lirayi gecmemeli !
Cevapla
Anıl
Vapur devam ediyor itiraz eden zatlar. herşeye karşısınız ülke gelişmesinde tek gayeniz bu.
Cevapla
Not a Human
Doğru söylüyorsunuz. 10 yılda dolar ve Euro fiyatları hiç değişmedi. Allah'tan enflasyon yok ♥️ mevzu gelişmeye karşı olmak değil, doğru şekilde doğru hamlelerin yapılması. Türkiye, Türkiye diye haykırdılar. Euro diye açıklama yaptılar. Geleceği olmayan bir ülkede mutluluklar diliyorum kardeşim.
Noob
Burada geçiş ücretine laf edenlerin o köprüden seve seve geçeceği gerçeği fiyatları değiştirmiyor malesef 😏
Cevapla
Kıro
Bolu milli parkına giriş ücreti 150 tl alan belediyeye ses çıkaramayan sığırlar hemcinsleri öküzün trene baktığı gibi köprüye bakarlar.hadi vapura binmeye devam.
Cevapla
Kıro
Demokriside zorlama yok.vapura binmek isteyenler sizi köprü geçişı için zorlayanmı var.mız mız nankörler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.