Güncel

WhatsApp’ta telefon numarası değiştirme nasıl yapılır?

Numaranızı değiştirdiğiniz dahi, eski Whatsapp hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp’ta telefon numarası değiştirme nasıl yapılır?

Birkaç yıl öncesine kadar, Whatsapp kullanıcıları, telefon numaralarını değiştirdiklerinde, Whatsapp hesapları da değişiyordu. Ancak günümüzde numaranızı değiştirseniz de aynı Whatsapp hesabınızı kullanmaya devam etmeniz mümkün.

WhatsApp’ta telefon numarası değiştirme nasıl yapılır?

Bazen farklı sebeplerden telefon numaralarımızı değiştirmemiz gerekebiliyor. Bu gibi durumlarda , akıllı telefonlarımızda kullanmakta olduğumuz bazı uygulama hesaplarımıza veda etmemiz gerekebiliyor. Whatsapp'da da bu durum 3-4 yıl öncesine kadar böyleydi. Ancak yeni bir telefon numarası alsanız da, aynı Whatsapp hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu içeriğimizde size bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Dilerseniz sözü hiç uzatmadan izleyeceğiniz adımlardan bahsedelim.

Telefon numaranızı değiştiriyor ancak aynı telefonu kullanmaya devam ediyorsanız ilk olarak telefonunuza yeni telefon numarasına ait yeni SIM kartı takın.

 1. WhatsApp’ı açın.
 2. Diğer seçenekler > Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştir > İLERİ’ye dokunun.
 3. Her ikisi de uluslararası formatta olacak şekilde, ilk alana eski telefon numaranızı ve ikinci alana yeni telefon numaranızı eksiksiz olarak girin.
 4. İLERİ’ye dokunun.
  • Kişilerime bildir seçeneğini açarsanız numaranızı değiştirdiğinizi bildirmek istediğiniz kişileri Tüm kişilerSohbet etmiş olduğum kişiler veya Özel olarak seçebilirsiniz. Özel... seçeneğini işaretlerseniz bildirmek istediğiniz kişileri aratmanız veya seçmeniz ve ardından  onay işaretine dokunmanız gerekir.
  • Telefon numaranızı değiştirdiğinizde, kişilerinize bildirmeyi tercih edip etmemenizden bağımsız olarak, grup sohbetlerinize bildirim gönderilir.
 5. BİTTİ’ye dokunun.
 6. Ardından yeni telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmak için yönlendirileceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okuyun.

Yeni bir telefonda telefon numarasını değiştirme

Sohbet geçmişinizi aktarmak istiyorsanız eski telefonunuzda Google Drive yedeklemesi oluşturmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz. Google Drive’ı kullanarak yedekleme oluşturmadıysanız yedeklemenizi manuel olarak aktarmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Eski telefonunuzda telefon numaranızı değiştirdikten sonra:

 1. Yeni telefonunuza WhatsApp’ı yükleyin.
 2. Yeni telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolun.
 3. Yedeklemenizi geri yükleyin. (Hepsi bu kadar)
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.