Güncel

Canon EOS R5 detayları netleşiyor

Canon EOS R5 aynasız fotoğraf makinesinin bazı detayları açıklandı. Yeni modelin sınırları zorlaması bekleniyor.

Canon EOS R5 detayları netleşiyor

Canon, EOS R Sistemini temel alarak ürettiği, tam kare aynasız fotoğraf makinesi EOS R5 modelini geliştirdiğini duyurmasından tam bir ay sonra modelle ilgili ek açıklamalar yaptı. Daha önce duyurusu yapılan modelle ilgili yeni açıklamalarda bulunan Canon, R5 ile ilgili bazı yeni özellikleri paylaştı.

Canon EOS R5 detayları netleşiyor

Canon EOS R, 30p’ye kadar sensör genişliğinin tamamını kullanarak dahili olarak 8K kayıt yapabilme becerisine sahip. Bunun yanı sıra Canon EOS R5, tüm 8K modlarında Canon’un ünlü Dual Pixel CMOS AF özelliğini de destekliyor. Aynı zamanda Canon, EOS R5’in, hayvanların gözlerinin görünür olmadığı koşullarda bile yüzleri ve bedenlerini algılayabilen, hayvanlara otomatik odaklanma (AF) işlevini de desteklediğini açıkladı. Yani beklentilerin aksine Canon EOS R5 8K videoyu tam sensör boyutunda destekleyecek ve krop bulunmayacak. Ayrıca tüm modlarda Dual Pixel AF özelliği yer alacak.

Canon’un geçtiğimiz aylarda yaptığı geliştirme duyurusunda EOS R5’in teknik özellikleri arasında şu maddeler öne çıkıyor:

  • EOS R5, mekanik deklanşörle 12 kare/sn ve elektronik deklanşörle 20 kare/sn gibi son derece yüksek bir kapasitesiyle, performans konusunda çok ciddi bir artış sağlıyor.
  • Lens dengeleme sistemi ile birlikte çalışarak, Canon’un yeni geliştirdiği, makine içinde görüntü sabitleme sistemini kullanıma sunan EOS R5, modern görüntü sabitleme teknolojinin çıtasını yükseltiyor.
  • İçeriklerin gönderilmesi, fotoğraf ve videoların çekilmesi kadar önemli olduğundan EOS R5, görüntü dosyalarının cihazdan image.canon bulut platformuna otomatik olarak aktarılmasını destekliyor.
  • Merakla beklenen EOS R5’te rahatlık sunan çift kart yuvası özelliği de bulunuyor.
  •  
Yorumlar
💠Gakko💠
Dual Pixel AF özelliği yer alacak olması mükemmel bir özellik duri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.