Güncel

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı ilk ölüm

Türkiye'de de görülmeye başlanan koronavirüs salgınında ilk can kaybı yaşandı. 89 yaşında bir vatandaşımız hayatını kaybetti.

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı ilk ölüm

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülmeye başlanan koronavirüs salgınında ilk can kaybı yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 17 Mart 2020 tarihinde gece yarısına doğru yaptığı açıklama ile üzücü haberi verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. 89 yaşındaki hastanın virüsü Çin temaslı çalışanından aldığını belirten Bakan Koca, "Bugün 51 yeni vaka daha meydana geldi. Toplam hasta sayımız 98 oldu" dedi.

Türkiye'de koronavirüs kaynaklı ilk ölüm

Virüse yakalanan toplam hasta sayısının 51 kişi daha artarak 98 olduğunu açıklayan Bakan Koca, iyileşen hastaların olduğunu da duyurdu. Koca sözlerine şöyle devam etti:

"Koronavirüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Kalabalık ortamlar en riskli ortamlar. Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor ama bu yaş grubunda ölüme neredeyse rastlanmıyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın altındadır. Koronavirüsle mücadelede bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. 89 yaşındaki bir vatandaşımız malesef hayatını kaybetti. Çinli bir çalışanından virüs bulaşmış."

Yorumlar
Nilay kılavuz
Ohal ilan edin...
Cevapla
💠Gakko💠
Rabbım mekanını cennet eylesin inşallah, hepimizin üstüne ciddi iş düşi, tüm herkesi sorumlu olmaya davet edim
Cevapla
@Türkiye
İnşallah ilk ve sondur...Maalesef zor bir sürece girdik ama işin garibi daha ülkemde bu işin ciddiyetini kavrayamayan çok büyük bir kesim var...
Cevapla
Teknolojiokuyan
İnşaat alanlarında biz çalışanlar 300 kişilik alanlar bize dur diyen yok
Cevapla
Dokummm
Durdurunn sunlaariii😅
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.