Güncel

Cardano ağı günlük 5 akıllı sözleşme ekliyor! Etkisi olur mu?

Cardano ağı, Vasil yükseltme kenarları yaklaştıkça günlük 5 akıllı sözleşme ekliyor!

Cardano ağı günlük 5 akıllı sözleşme ekliyor! Etkisi olur mu?

Cardano ( ADA ) ağı Ağustos ayının başında 3.000 akıllı sözleşmeye ulaştığından, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ağı yavaşlama belirtisi göstermedi. Cardano ağı, Vasil yükseltme kenarları yaklaştıkça günlük 5 akıllı sözleşme eklemeye devam ediyor!

Cardano ağı günlük 5 akıllı sözleşme ekliyor! Etkisi olur mu?

Aslında, Cardano geçen ay boyunca, 20 Temmuz'da 2.927'den 18 Ağustos'ta 3.092'ye çıkarak günlük beş yeni Plutus Script'i (Cardano tabanlı bir akıllı sözleşme platformu) bünyesine kattı. Rakamlar, 30'da 165 akıllı sözleşme artışını temsil ediyor. (Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından Cardano Blockchain Insights istatistikleri kullanılarak elde edilen verilere göre)

Ayrıca, Ağustos ayının başından bu yana Cardano, günlük ortalama beş yeni ekleme yapan 90'a kadar akıllı sözleşme ekledi.

Cardano ağı günlük 5 akıllı sözleşme ekliyor! Etkisi olur mu? - Resim : 1

Cardano akıllı sözleşmeleri 20 Temmuz - 18 Ağustos arası . Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Ufukta en son Vasil hard fork ile ağ, akıllı sözleşme işlevselliğinin dahil edilmesini içeren Eylül 2021'deki Alonso güncellemesinin faydalarını görmeye devam ediyor. Böylelikle blok zincirini daha hızlı ve daha ölçeklenebilir hale getiriyor.

Vasil hard fork yükseltmesi

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, kripto topluluğuna Vasil hard fork'un artık ertelenmeyeceğine dair güvence verdikten sonra, merakla beklenen ağ yükseltmesine bir güncelleme daha yaptı.

v.1.35.1 ve v.1.35.2 düğümlerini kontrol ettikten sonra Hoskinson,  hard fork için son sürüm olabileceğine inandığına atıfta bulunarak "Vasil'in iyi göründüğü" sonucuna vardığını ve "v. 1.35.3'ten oldukça memnun olduğunu" ekledi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.