Cardano akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı! Bu ne anlama geliyor?

Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı! Cardano Blockchain Insights'ın istatistiklerine göre Cardano'daki akıllı sözleşmelerin sayısı Ağustos başında 3.002 işaretine ulaştı.

Cardano akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı! Bu ne anlama geliyor?

Cardano (ADA) ağı, Eylül 2021'de akıllı sözleşme işlevselliğinin dahil edilmesini içeren, blok zincirini daha hızlı ölçeklenebilirlik ve performansa sahip kılan önemli bir güncellemeye sahipti. Sonunda Cardano akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı!

Cardano akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı! Bu ne anlama geliyor?

Plutus Scripts (Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu) en son Vasil hard fork'u ile 3.000'den fazla akıllı kişiye ulaştı. Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen verilere göre Cardano Blockchain Insights'ın istatistiklerine göre Cardano'daki akıllı sözleşmelerin sayısı Ağustos başında 3.002 işaretine ulaştı.

Cardano akıllı sözleşmeler ilk kez 3.000'ini aştı! Bu ne anlama geliyor? - Resim : 1

Cardano Plutus akıllı sözleşmeleri. Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Grafik, şu anda Cardano blok zincirinde çalışan Plutus tabanlı akıllı sözleşmeleri temsil ediyor; 2 Ağustos itibariyle akıllı sözleşme sayısı 3.015'e yükselmişti.

Alonso hard forku, Cardano'nun geliştirici topluluğuna merkezi olmayan bir finans ( DeFi ) uygulama geliştirme platformu ve programlanabilirlik sağlamasına izin verdi.

Cardano'nun kurucusu eleştirmenleri ele alıyor 

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil hard fork'un planlanan dağıtımının ağın akıllı sözleşme işlevselliğine zarar verebileceği iddialarına bir yanıt verdi. 

Temmuz ayında Hoskinson, akıllı sözleşmelerin değişikliklerle uyumlu olmasını sağlamak için ağın gerekli önlemleri aldığını ve böylece yeniden yazma ihtiyacını ortadan kaldırdığını söyledi. 

İddiaların 'aptal' olarak adlandırdığı ve 'FUD' yaymakla suçladığı sözde troller tarafından ortaya atıldığını ve akıllı sözleşmenin amaçlandığı gibi çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.