Cardano, akıllı sözleşmelere doymadı!

Cardano, Şubat ayında günlük ortalama 17 yeni akıllı sözleşme imzaladı!

Cardano, akıllı sözleşmelere doymadı!

Cardano (ADA) blok zinciri ağı, son haftalarda, merkezi olmayan ağa eklenen akıllı sözleşmelerin sayısı açısından muazzam bir büyüme kaydetti. Cardano (ADA) Şubat ayının ilk 10 gününde ağa 177 yeni akıllı sözleşme ekledi.

Cardano, akıllı sözleşmelere doymadı!

Finans incelemeleri ile bilinen Finbold tarafından edinilen verilere göre, Plutus (Cardano tabanlı akıllı sözleşmeler platformu) Şubat ayının başından bu yana önemli bir büyüme yaşadı; Gerçekten de, en büyük Proof of Stake ( PoS ) blok zinciri, 1 Şubat'ta 1.227 olan akıllı sözleşme sayısını, 10 Şubat'ta 1.304'e yükselterek ağa 177 yeni akıllı sözleşme ekledi.

Sonuç olarak Cardano, iki tarih arasında her gün ortalama 17 yeni akıllı sözleşme eklemiş oldu.

Cardano, akıllı sözleşmelere doymadı! - Resim : 1

Grafik, Cardano ağında çalışan Plutus'a dayalı gerçek akıllı sözleşmeleri temsil ediyor. 12 Eylül 2021'de, hard fork etkinliğinin bir parçası olarak, Alonzo yükseltmesi dağıtıldı ve bu akıllı sözleşmeler ağda yayına girdi.

Plutus Scripts 2022'de önemli ölçüde tırmanıyor!

Yeni yılın başlangıcından bu yana, ağdaki Plutus komut dosyası sayısı 357 arttı. Aynı zamanda, ağdaki akıllı sözleşmelerin sayısı giderek artarak 1.000'i aştı ve ardından ağ en büyük değerine sahip oldu. Sadece iki günde 100'den fazla akıllı sözleşme eklediği kaydedildi.

Yükseltme ile Cardano, merkezi olmayan finansal (DeFi) uygulamaları geliştirmek için bir temel sağlarken, aynı zamanda geliştirici topluluğu için daha programlanabilir hale getiriyor.