Güncel

Cardano, bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi!

Cardano, Vasil hard fork tarihinin onaylanmasıyla bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi.

Cardano, bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi!

22 Eylül'de ana ağda yayınlanması planlanan Cardano ( ADA )  blockchain hard fork yükseltmesine hazırlık olarak, merkezi olmayan finans (DeFi ) kripto para birimi, geçen hafta piyasa değerine akan sermaye miktarında önemli bir artış yaşadı.

Cardano, bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi!

CoinMarketCap kullanılarak alınan verilere göre, Cardano 29 Ağustos'ta 14,6 milyar dolardan 5 Eylül'de 16,7 milyar dolara düşerken son yedi gün içinde 2,1 milyar doların üzerinde piyasa değerine girdi.

Cardano, bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi! - Resim : 1

Cardano 7 günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Şu anda Cardano, gün için % 1 düşüşle 0,48 $'dan işlem görüyor, ancak hafta boyunca çift hanelerde %13'e varan artış gösteriyor. Cardano fiyat hareketiyle ilgili olarak, kripto ticareti  uzmanı Michaël van de Poppe, yükseltme öncesinde "Cardano'nun devam etmeye hazır göründüğüne" inanıyor.

Cardano, bir haftada piyasa değerine 2 milyar dolar ekledi! - Resim : 2

Cardano fiyat tablosu. Kaynak: Michael van de Poppe

Vasil sert çatal

Cardano geliştiricisi ve operatörü Input Output Global (IOG) 2 Eylül'de Twitter'da Vasil yükseltme tarihinin onaylandığını duyuruncaya kadar ADA'nın pazar değeri kabaca 15 milyar dolar civarındaydı.

“Vasil, artan ağ kapasitesi ve daha düşük maliyetli işlemler getiren bugüne kadarki en önemli Cardano yükseltmesidir.” IOG'ye göre güncelleme, Cardano'nun akıllı sözleşme platformu olan Plutus'ta iyileştirmeler içerecek. Bu değişiklikler, geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blok zinciri tabanlı uygulamalar tasarlamasını mümkün kılacaktır.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.