Cardano kurucusu, XRP'yi tartışmayı bırakıyor. İşte nedeni!

Cardano kurucusu, 'kısır' topluluk saldırılarını gerekçe göstererek XRP'yi tartışmayı bırakacak

Cardano kurucusu, XRP'yi tartışmayı bırakıyor. İşte nedeni!

Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson, topluluktan gelen şiddetli saldırıları gerekçe göstererek  artık Ripple ve yerel tokeni XRP hakkında konuşmayacağını açıkladı.

Cardano kurucusu, XRP'yi tartışmayı bırakıyor. İşte nedeni!

Hoskinson'a göre saldırılar, düzenleyiciyle gizli anlaşma yapmakla suçlandığı devam eden Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasındaki duruşundan ortaya çıktı, 16 Aralık'ta bir web yayını sırasında söyledi.

Bu satırlarda Hoskinson, daha önce konuya yakın kaynakların kendisine davanın 15 Aralık'ta sonuçlanacağı bilgisini verdiğini belirtmişti . onu yalancı olmakla suçluyor.

Ethereum'un ( ETH ) kurucu ortağı olarak da görev yapan Hoskinson, saldırıların yersiz olduğunu ve kendisinin Ripple tarafında yer aldığını kaydetti.

Yıllar geçtikçe, XRP topluluğuyla etkileşim kurmanın zorlaştığını, bu nedenle genel olarak proje hakkında konuşmayı bırakma kararı aldığını belirtti.

"Yalan söylemekle suçlandım ve yine bir sel yaratmak ve trollük yapmakla suçlandım. XRP topluluğuyla nasıl etkileşim kuracağımı bilmiyorum, açıklamalarımın tarihsel olarak çok ölçülü ve destekleyici olduğunu düşünüyorum.”

Ekledi:

“Bu nedenle, ileriye dönük olarak, hiçbir koşulda XRP ile ilgili hiçbir soruyu yanıtlamayacağım. Projeden bahsetmeyeceğim; XRP davası bir çözüme ulaştıktan sonra olup biten hiçbir şey hakkında konuşmayacağım. Gelecekte sorulursa bunu tartışmayacağım bile; Sadece yorum yok diyeceğim.”

Cardano kurucusu, XRP'yi tartışmayı bırakıyor. İşte nedeni! - Resim : 1

Ripple desteğinde Hoskinson

Hoskinson, Ripple'ın kripto para sektörünü popülerleştirme girişimini desteklediğini ve XRP hakkında ne zaman yorum yapsa alıcı tarafta olmaktan bıktığını belirtti.

Aynı zamanda Hoskinson, davaya dahil olmasına bağlı komplo teorilerinin "anlamsız" olduğuna işaret ederek, XRP ile olan ilişkisinin sona ermesinin zamanının geldiğini belirtti.

XRP topluluğunun, kripto sektöründe açık düzenlemelerin olmaması nedeniyle SEC davasının devam ettiğini belirttikten sonra tokenin menkul kıymet olmadığını savunurken Hoskison'a sürekli saldırdığını belirtmekte fayda var.

XRP topluluğu ile hayal kırıklığı

Ekim ayında bildirildiği üzere Hoskinson, Ethereum'un "geçmiş olabileceğini çünkü bazılarının inandığı gibi, bazı komisyon üyelerinin bir şekilde büyük bir yolsuzluk dalgasına kapıldığını" belirterek yaptığı yorumdan kaynaklanan sürekli saldırılardan duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Bu arada, hukuk uzmanları davanın olası sonucunu  tahmin etmeye devam ederken, hem XRP hem de SEC nihai sunumlarını yaptı.