Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi? Dikkat edilmesi gereken ADA fiyat katalizörleri!

Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

Cardano ( ADA ) ağı, Ethereum ( ETH ) gibi yerleşik varlıkları aşmayı amaçlayan hızlandırılmış ağ geliştirme ile en umut verici kripto para birimi projeleri arasındadır. Bu ağ etkinliğinin ADA'nın değerini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi?

Yılın başından bu yana ADA, fiyatı düşürmeye yönelik aşağı yönlü girişimlere rağmen, yükseliş eğilimi göstererek yılın en yüksek seviyesi olan 0,39$'a ulaştı. Ancak ADA, boğaların üstesinden gelmesi zor olan 0,40 dolar seviyesinde bir dirençle karşı karşıya. Bu seviye aşılırsa, ADA muhtemelen kazanmaya devam edecek ve muhtemelen 1 dolara doğru ilerleyecektir. Basın zamanında, ADA günlük %1'in üzerinde kazançla 0,39 dolardan işlem görüyordu.

Cardano Şubat ayında 1 doları görebilir mi? - Resim : 1

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Yükseliş hissine rağmen, ADA yatırımcıları, 1 dolara ulaşma yolunda çok önemli bir engel olan mevcut 0,40 dolarlık direnç konusunda temkinli. Cardano'nun ADA'yı 1 doları geri almaya zorlaması muhtemel birkaç temel tarafından desteklendiğini belirtmekte fayda var.

Djed stablecoin'in ADA'nın fiyatı üzerindeki etkisi

ADA'nın değerini artırabilecek en önemli faktörlerden biri, Djed stablecoin'in Ocak ayının son haftasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bilhassa, stablecoin'in, özellikle merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanında  blok zinciri etkinliğinin önemli bir göstergesi olan ağın Kilitli Toplam Değer (TVL) metriğini artırarak Cardano'nun beklentilerini önemli ölçüde iyileştireceği tahmin ediliyor.

Cardano, piyasa değerine göre kripto para birimleri arasında sekizinci sırada yer alsa da, DeFi projeleri arasındaki TVL'si yalnızca 27. sırada yer alıyor. Bu tutarsızlık, yatırımcılar arasında belirsizliğe neden oldu. Ancak, TVL'deki bir artış, ADA'yı yatırımcılar için daha çekici hale getirebilir.

Bu durumda, ADA'nın değeri, bir stablecoin piyasaya sürüldükten sonra fiyatı yükselen Tron ( TRX ) gibi diğer varlıkları taklit edebilir.

Piyasa, Terra ( LUNA ) ekosistem çökmesi gibi stabilcoin çöküşleriyle ilgili önemli kayıplarla karşı karşıya kaldığından, Djed stablecoin'in piyasaya sürülmesiyle ilgili hala belirsizlik olduğunu belirtmek önemlidir. Ek olarak, Djed itibari para birimi tarafından değil, istikrarını etkileyebilecek Cardano tarafından desteklenmektedir. Bununla birlikte, bu endişelere rağmen, bir stablecoin'in piyasaya sürülmesinin ADA üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor.

Cardano'nun sürdürülebilir gelişimi

Cardano ağı, potansiyel olarak ADA'nın değerini 1$'a çıkaracak başka önemli gelişmelerden de geçiyor. Örneğin ekip, yenilikçi bir Python programlama dili olan Eopsin'de yazılmış ilk akıllı sözleşmeyi ortaya çıkarmak ve Plutus akıllı sözleşmelerine yeni yerleşik işlevler eklemek için bir yükseltme üzerinde çalışıyor. Özellikle, ağda akıllı sözleşme özelliğinin etkinleştirilmesinden bu yana, metrik 4.000 sınırını aştı.

14 Şubat'ta ağ, Plutus'un Schnorr ve ECDSA (Eliptik Eğri Dijital İmza Algoritması) imzalarını desteklemesini sağlayacak bir güncelleme yayınlayacak. Bu dijital imzalar daha küçük, işlenmesi daha hızlı ve taklit edilmesi daha zor olarak lanse edildi ve sonunda geliştiricilerin daha fazla imza tasarımına erişmesine yardımcı olacak.

Artan geliştirme girişimleri ve olumlu teknik analiz, şimdiden daha fazla kullanıcının Cardano ağından yararlanmasına neden oluyor. Finbold tarafından bildirildiği üzere Cardano, yılın ilk ayında 51.868 cüzdan eklemişti.

Genel olarak, ADA'nın 1 dolara ulaşma olasılığı güçlü ve ağdaki stablecoin lansmanı, diğer geliştirme girişimleriyle birlikte varlığı bu zor hedefe doğru itebilir. Bununla birlikte, ADA'nın başarısı aynı zamanda genel pazar gidişatına ve özellikle son zamanlarda yaşanan küçük kesinti sürelerinden sonra ağın kararlılık sergileme yeteneğine de bağlı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.