Güncel

Cardtek Group kahvenin anavatanına teknoloji ihraç ediyor

Cardtek Group’un 2010 yılı itibariyle dünyaya açılma stratejisi çerçevesinde yurt dışında açtığı ofislere bir yenisi daha ekleniyor.

Cardtek Group kahvenin anavatanına teknoloji ihraç ediyor

Cardtek Group’un 2010 yılı itibariyle dünyaya açılma stratejisi çerçevesinde yurt dışında açtığı ofislere bir yenisi daha eklendi. Özellikle Kuzey Amerika’ya yönelik olarak ABD’de açılan Cardtek USA’in ardından şimdi de Güney Amerika ve Karayipler bölgesindeki ülkelere çözüm götürebilmek için Kolombiya’da bir ofis hizmet vermeye başlıyor. Bölgede politik olarak en istikrarlı ülkelerden biri olmasının yanında Güney Amerika ile Karayipler bölgesine coğrafik olarak da en yakın ülke olması Kolombiya’nın seçilmesindeki en büyük etkenlerden biri.

Gelişen ekonomiler, gelişen pazar…

Özellikle son dönemde gelişen ekonomileriyle ve istikrarlı yönetimleriyle dünyada ilgi çeken bir alan haline gelen Güney Amerika ve Karayipler bölgesi, turizm, tarım ve yer altı zenginliklerinin yanında hızla gelişen sanayisiyle de dünyada söz sahibi olmaya başlıyor. Brezilya gibi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birine de sahip olan bölgede buna paralel olarak nüfusun gelirinin artması da finans ve ekonomi dünyasının büyük oyuncularının dikkatini çekiyor.

Cardtek USA Başkanı Gökhan İnönü, bu gelişen bölgede söz sahibi olmak için zamanının çoğunu Kolombiya merkezli olarak Güney Amerika’da geçireceğini belirterek bölgenin Cardtek Group için önemine dikkat çekti. İnönü, “Bölgede öncelik vereceğimiz ülkeler ofisimizin olduğu Kolombiya ve arkasından da Şili, Peru, Arjantin ve Orta Amerika’dan da Meksika olacak. Tüm bu ülkelere baktığımızda zaman zaman ekonomilerinde dalgalanmalar olsa da yine de diğer bölge ülkeleriyle karşılaştırıldığında hem istikrarlı bir yönetime hem de sağlam bir ekonomiye sahipler. Buradaki en büyük pazar olan Brezilya için de ayrı hedeflerimiz var” dedi.

Cardtek’in İtalya ofisinin başında  İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Giorgio Mazzoloni  bölgedeki hareketlilik nedeniyle  Güney Amerika ofisine atandı. Girgio Mazzoloni de bölgede EMV’ye geçen ülkeler olmasına rağmen henüz yolun başında olduklarını söyleyerek Cardtek Group çözümlerine ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi. “Bunun dışında ulaşım da burada çok önemli bir fırsat. Artık nüfusun %75’i şehirlerde yaşıyor bu da ulaşım açısından ülkelerin pek çok yatırıma ve bunun yanında da çözüme ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Cardtek Group olarak bu konudaki çözümlerimizle de bölgede söz sahibi olacağımıza inanıyorum” dedi.

Cardtek Group şirketler topluluğu global iş ortakları ile Türkiye, ABD, Kanada, Azerbaycan, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya’nın bulunduğu 7 farklı ülkeden sonra Kolombiya merkezli ofisini de açarak dünyaya, AR-GE’ye verdiği değer ve ödeme sistemlerinde geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerle çözümler sunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.