Manchester United antremanlarda oyuncuları kamerayla izliyor

Dünya devi antreman sahasına kurduğu kamera sistemiyle oyuncuları analiz ediyor.

Manchester United antremanlarda oyuncuları kamerayla izliyor

Teknolojinin yeşil sahalardaki etkinliği her geçen gün daha da artıyor. Bunun en iyi örneklerinden biri de bu yaz  Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası oldu. Gol çizgisi teknolojisi, 4K kapsamlı yayın, Vanishing Sprey, turnuvaya özel üretilen Brazuca futbol topu ve felçli hastaların topa vurmalarını sağlayan Zihin Kontrollü Robotik Suit turnuva kapsamında dikkat çeken teknolojik gelişmeler oldu.

Futbol sahalarında teknolojiyi detaylı şekilde kullanan teknik direktörlerin başında Luis Van Gaal geliyor. Tecrübeli teknik adam Dünya Kupası sonrası Hollanda milli takımını bırakarak dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Manchester United’in menajeri oldu. Saha içerisinde 3-4-1-2  dizilimiyle yeni oyun yapısı geliştiren tecrübeli teknik adam Amerika’daki kampta antreman sahasına 500.000 £ tutarında kamera ekipmanı oluşturdu.

Kurulan kamera sistemiyle turnuva ve antremanlar esnasında oyuncuların her türlü hareketi gözlem altına alınıyor.  Luis Van Gaal kayıt altına alınan bu görüntüleri daha sonra analiz çalışmalarında kullanıyor.

kaynak: telegraph