Güncel

Careem'den Uber açıklaması!

Uber'e 3.1 milyar dolar karşılığında satılan Careem, konu hakkında basın açıklamasında bulundu. İşte detaylar!

Careem'den Uber açıklaması!

Rakibi Uber'e 3.1 milyar dolar karşılığında satılan araç çağırma uygulaması Careem, yoluna kendi markası ile devam edeceğini açıkladı.

Careem'den Uber açıklaması!

Dubai merkezli şirket, Türkiye'deki faaliyetleri ile ilgili olarak da, "Türkiye'de operasyonlara şu an olduğu gibi regülasyona uygun şekilde tahditli ve tahsisli plakalı taksilerle devam edilecek" açıklamasında bulundu.

Uber'in Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem'i 3.1 milyar dolara satın almasının ardından Careem'den konuyla ilgili bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada iki şirketin güçlerini birleştirdiği belirtilerek, "Careem, kendi markası ve hizmetleri ile Uber bünyesinde, bağımsız olarak çalışmaya devam edecektir.

Careem, müşterilerinin sevdiği her şeyi, ismini, uygulamasını ve markasını elinde tutmaya devam edecek" denildi. 

Uber ile güç birliği yapmanın bölgenin ulaşım altyapısını iyileştirme, mobilite hizmeti sunma, teslimat ve ödeme seçenekleri konusunda kabiliyetleri hızlandıracağının da kaydedildiği açıklamada, "Careem, Türkiye’de operasyonlarına şu an olduğu gibi regülasyona uygun şekilde tahditli ve tahsisli plakalı taksilerle devam edecek" ifadesi yer aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.