Güncel

Carl Icahn, Apple'ın en büyük hissedarı oldu!

Carl Icahn, Apple'ın büyük miktarda hissesini satın alarak en büyük ortak konumuna ulaştı!

Carl Icahn, Apple'ın en büyük hissedarı oldu!

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc kendisini özlemle andığımız Steve Jobs ve yakın dostu Steve Wozniak tarafından 1 Nisan 1976 yılında kurulmuştu. 12 Aralık 1980’de Apple, 1956 yılında Ford Motor Company’nin halka arzından daha çok sermaye ve tarihteki diğer şirketlerden daha fazla milyoner (300’e yakın) yaratarak hisse başına 22 dolardan halka arz edilmişti.*

1980 yılında halka arzdan sonra ise farklı yatırımcıların şirkete ortak olduğunu ve yönetim kuruluna girdiğini görmekteyiz. Apple'ın en eski hissedarlarında biri olan Carl Icahn, 1,7 milyar dolar değerinde 2.8 milyon adet Apple hissesi satın alarak en büyük hissedar konumuna geldi.

1400249056_carlicahn.jpg

Toplamda 7.5 milyon hisse sahibi olan Carl Icahn'ın Apple'ın zor zamanlarındaki de en büyük detekçisiydi. Apple son zamanlarda döner sermaye gelirlerinde 130 milyar dolarlık bir bütçeyi yatırımcışarına dağıtmayı planladığı belirtiliyor. Carl Icahn'ın 14 milyar dolar değerinde Apple hissesi olduğu belirtiliyor. Icahn'ın eBay ile de ortaklığı bulunuyor.

*Kaynak: wikipedia

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.