Güncel

Twitter'a Rusya şoku!

Rusya, Twitter'ı kapatabileceğini açıkladı.

Twitter'a Rusya şoku!

Türkiye’nin tavrı Rusya’ya cesaret vermiş olacak ki, Rusya Kitlesel İletişim ve Bilgi Teknolojileri Denetleme Kurumu Basın Danışmanı Ampelonsky , Twitter'ın Rusya'nın talimatlarına uymadığı gerekçesi ile kapatılabileceğini açıkladı.

Vadim Ampelonsky "Eho-Moskvı" radyosuna verdiği röportajda, “Twitter yetkilileri Roskomnadzor'un talimatlarını yerine getirmeyi reddediyorlar. Böylelikle sosyal paylaşım sitesinin kapatılması kaçınılmaz hale geliyor” diyerek Rusya'da Twitter'in gerçekten kapatılabileceğini ifade etti.

1400248020_48029.jpg

26 Şubat'ta Twitter’ı uyardıklarını söyleyen Ampelonsky;

"Sadece Suriye hakkında yorumlar yapılan ve cesetlerin resmi bulunan Rusça sayfa silindi. Bunun dışındaki talimatlarımız yerine getirilmiyor. Bir tweetin kapatılması tüm Rusya'da sitenin kapatılması anlamına geliyor" diye konuştu.

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev ise konuyla ilgili olarak kendi Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:

"Sosyal paylaşım sitelerini kullanan biri olarak, hem siteler hem de kullanıcılar Rusya'nın yasalarına uymak zorundalar. Ancak konuyla ilgisi olan devlet yetkililerinin arada kafalarını çalıştırmaları ve sosyal paylaşım sitelerini kapatacaklarını bildiren röportaj vermemeleri gerek."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.