Güncel

CATIA dünyasındaki yenilikler İstanbul’da konuşuldu

Dassault Systèmes’in İstanbul’da düzenlediği CATIA Topluluğu konferansında, “deneyim ekonomisine” önemli katma değerler sunan CATIA ile ilgili son yenilikler katılımcılarla paylaşıldı.

CATIA dünyasındaki yenilikler İstanbul’da konuşuldu

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden Dassault Systèmes, CATIA dünyasındaki son gelişmeleri İstanbul’da düzenlediği CATIA Topluluğu Konferansı’nda katılımcılara aktardı.   

15 Mayıs Perşembe günü Silence İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen CATIA  Topluluğu Konferansı’nda katılımcılar; CATIA’nın ürün, yenilik ve tasarım sürecinde nasıl bir devrim yarattığı, CATIA-sosyal inovasyon ilişkisi ve CATIA’daki son güncellemelerle ilgili bilgi sahibi oldular.

Dönüşüme hızla adapte oluyoruz

 1400656994_burak-susoy.jpg

CATIA Topluluğu Konferansı’na otomotiv sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerden firma yetkilileri ve Dassault Systèmes iş ortaklarının aralarında olduğu 110’dan fazla kişi katıldı. Tüm gün süren etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dassault Systemes Türkiye Genel Müdürü Burak Süsoy, CATIA dünyasında değişimin hızla sürdüğünü dile getirdi.Süsoy, şöyle konuştu: “Mühendisliğin yepyeni bir dünyaya doğru evrildiği bir dönem yaşıyoruz.Artık sadece ürünleri üretmekten öte şeyler gerekiyor, hem tasarım hem sunum sürecinde deneyim ve deneyime dahil etme kavramları kritik önemde.Dassault Systèmes olarak tabii ki bu dönüşüme kendimizi adapte etmeye, hatta bu dönüşümde öncü bir rol üstlenmeye dikkat ediyor ve bunu amaçlıyoruz.”

Ar-Ge çalışmaları hız kesmeden sürüyor

Süsoy’dan sonra söz alanDassault Systèmes CATIA Satış DirektörüFrédéric Martin, içinde yaşadığımız çağın artık bir ‘deneyim ekonomisi’ çağı olduğunu söyledi. Artık sadece ürünün üretimi ve pazara sunumunun değil, servisinin ve ürünle ilgili deneyim yaşatmanın da kritik hale geldiğini vurgulayan Martin, “CATIA ile Dassault Systèmes’in yatırımları ve Ar-Ge çalışmaları hiç hız kesmeden devam ediyor. Kullanıcılarımıza CATIA V5’de 2020 yılına destek vereceğimizi belirtmek isterim. V6 tarafında ise sürekli yeni geliştirmeler yapıyoruz, önümüzdeki dönem de Ar-Ge çalışmalarına devam etmeyi planlıyoruz.”

Otomotiv devlerinde CATIA uygulamaları

CATIA ile önemli projelerde müşterilere faydalar sunmaya devam ettiklerini anlatan Martin, “Son olarak BMW Group, kompozit parçalar ve yapılar tasarlamak ve üretmek için Dassault Systèmes’in kapsamlı ve entegre endüstriyel çözüm deneyimlerinden faydalandı” dedi ve şöyle devam etti:  “Endüstri liderleriyle ortaklıklar kurarak kompozit malzemeler için entegre tasarımlar hazırlama ve çözümler oluşturmaya yönelik uzun vadeli yatırımlarımız, BMW Group'un seri kompozit yapı üretimini son derece etkileyici bir şekilde yenilemesine yardımcı olmuştur. Bu, CATIA uygulama portföyü ile Deneyim Çağına tasarımı dahil etmeye yönelik bağlılığımızın bir diğer göstergesi oldu. CATIA Composites uygulamaları, tasarımdan üretime kadar dijital süreklilikte sorunsuz bir deneyim sağlayarak üretilebilirliğin öngörülmesine olanak tanıyor. CATIA uygulamasının özel kompozit özellikleri kompozit montajının ve bileşen tasarımının daha hızlı yapılmasına olanak sağlıyor.”

Verilere buluttan ulaşarak demo gerçekleştirildi

Martin’in sunumundan sonra CATIA R2014x demosu gerçekleştirildi. Dassault Systèmes Türkiye ekibi ve bir CATIA gurusu olan Daniel Pyzak’in yönettiği demoda, ilk kez bulut üzerinden verilere erişilerek, bir otomobil tasarımı üzerinden CATIA ile ilgili bir demo gerçekleştiridli.

Etkinliğin devamında CATIA ile başarı öykülerinin altına imzalarını atan Başak Traktör ve İtalyan Marelli Motori şirketleri CATIA ile ulaştıkları başarının detaylarını paylaştılar.


1400672096_galeri-kopya.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.