Güncel

CeBIT fuarı artık olmayacak!

Uluslararası Bilişim Teknolojileri Fuarı CeBIT artık yapılmayacak. İşte detaylar!

CeBIT fuarı artık olmayacak!

Dünyanın en önemli elektronik fuarı olarak görülen CeBIT, fuara olan ilginin azalması nedeniyle artık yapılmayacak.

2001’de 850 bin kişinin ziyaret ettiği CeBIT’e geçen yıl sadece 116 bin kişi geldi. Her yıl düzenli olarak mart ayında düzenlenen fuar, önümüzdeki yıl haziran ayına kaydırılmıştı. Fuar yönetimi tarafından yapılan açıklamada, fuarın bundan sonra düzenlenmemesinin nedeni, ilginin düşmesi olarak gösterildi.

Fuarı düzenleyen şirketin yönetimi, şirketin ekonomik geleceği için kapatma kararı almak zorunda kaldıklarını ve her yıl zarar üstüne zarar ettiklerini açıkladı.

CeBIT fuarı artık olmayacak!

Almanya'nın Hannover kentinde her yıl düzenlenen Uluslararası Bilişim Teknolojileri Fuarı CeBIT'te Türkiye bu yıl 12 firma ile temsil ediliyordu. Fuarda dijital ofis sistemleri, yapay zeka, insansı robotlar, veritabanı yönetimi, güvenlik, iletişim, yazılım ve cihazlar tanıtılmakta. 

Açıkçası böylesine önemli bir fuarın artık olmayacak oluşu üzücü bir durum. Alınan karar biraz ani olmuş gibi duruyor çünkü geçtiğimiz aylar yapılan açıklama ile 2019'da gerçekleştirilecek olan CeBIT fuarının planları bile hazırdı. 

Gelecek yıl ön plana çıkarılacak önemli temalardan biri de dijitalleşmenin yeniden şekillendirdiği kullanıcı sektörleri olacaktı. Peki ya siz CeBIT fuarının artık gerçekleştirilmeyecek oluşu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
123
Türkiye Nin Şefkatli Kollarına Gelsinler
Cevapla
Turan
Türkiye'de yapılsın
Cevapla
MeSeBe
Uluslararası teknoloji fuarında adam akıllı internet hizmeti sunmuyorlar. Neredeyse tüm tabelalar, sunumlar Almanca. İngilizce broşürü ancak firmalardan temin edebiliyorsunuz. Tüm dünyadan gelen ve tek kelime Almanca bilmeyenler için ciddi bir sorundu, katılım azalmasında bunu da ciddi bir etken olarak görüyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.