İnternet

Google Translate yenilendi!

Google, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunduğu çeviri hizmeti Google Translate'i baştan aşağı yeniledi. İşte detaylar!

Google Translate yenilendi!

Her ne kadar çevirdiği metinlere güvenemesek de çeviri denilince aklımıza ilk olarak Google Translate geliyor. Kimi zaman çevirdiği anlamsız cümlelerden bıkan bazı kullanıcılar, farklı sözlük arayışlarına girseler de hala Google Translate’in geniş bir kullanıcı kitlesi mevcut.

Popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunduğu çeviri hizmeti Google Translate'i baştan aşağı yeniledi. Yenilemeye giden Google Translate, artık daha kullanışlı ve işlevsel.

Konu hakkında açıklama yapan Google, yeni arayüz tasarımıyla birlikte artık Translate'in daha uyumlu bir şekilde çalışacağını belirtti.

Google Translate yenilendi!

Buna ek olarak şirket birden fazla dil konuşan kullanıcılar için de çevirileri sıralayabilme özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Peki bizlere sunulan özellikler bunlarla mı sınırlı? 

Tabi ki de hayır! Yeni arayüz ile beraber artık kullanıcılar pdf, docx, xls ve doc. gibi bir çok dökümanın da platform üzerinden çevrilmesini sağlayabilecekler. Google Translate, örnek cümlelerle anlamı daha da sağlamlaştırdı diyebiliriz. 

Yenilikler şimdilik her kullanıcı için yayınlanmazken, yapılacak kimi küçük düzeltmelerin ardından herkesin yeni Google Translate sürümünü görmeye başlayacağı düşünülüyor. 

Yorumlar
Angel
Cidden güvenmiyorum Google Translate'ye ama mecbur kalıp kullanıyorum :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.