Güncel

Celsius'dan, mahkeme kararı sonrası yeni güncelleme!

Celsius, mahkeme kararından sonra müşteri çekme işlemleriyle ilgili en son güncellemeyi yayınladı!

Celsius'dan, mahkeme kararı sonrası yeni güncelleme!

Çökmüş kripto para ödünç verme platformu Celsius Network, iflas duruşmaları devam ederken müşterilerin para çekme işlemlerine izin verme süreciyle ilgili en son güncellemeyi yayınladı.

Celsius'dan, mahkeme kararı sonrası yeni güncelleme!

Bu, bir iflas hakiminin Celsius'un fonları diğer varlıklarla karıştırılmamış belirli müşterilere mevduatları iade etmesi gerektiğine karar vermesinden sonra.

Bu satırda, Celsius, platformun etkilenen müşterilerle kararın etkileri ve bir sonraki eylem planı hakkında iletişim kuracağını kaydetti, şirket 8 Aralık'ta bir dizi tweet'te söyledi.

“Bunun ne anlama geldiği ve bundan sonra ne olacağı hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için mümkün olan en kısa sürede müşterilerle doğrudan iletişim kuracağız. Celsius, "Benzer durumdaki tüm müşterilere benzer şekilde davranılmasını sağlama taahhüdümüzü sürdürüyoruz" dedi.

Celsius'dan, mahkeme kararı sonrası yeni güncelleme! - Resim : 1

Etkilenen varlıklar

Ayrıca Celsius, şirketin karara göre tazmin edeceği varlık türlerini de netleştirdi. Celsius'a göre:

"Mahkeme, Celsius'a hiçbir zaman Kazanma Programında veya Ödünç Alma Programında yer almayan "saf" Saklama Hesaplarını ve ayrıca 7.575$'ın (belirli bir yasal eşik) altındaki "aktarılan" Saklama Hesabı varlıklarını iade etme yetkisi verdi."

Gerçekten de Celsius, devam eden kripto ayı piyasasının hararetini hisseden ve para çekme işlemlerinin durmasına neden olan ilk şirketler arasında yer aldı. Şirket, iflas başvurusunda bulunmadan önce aşırı piyasa koşullarını gösterdi.

Eski Celsius CEO'su Elon Musk'a yalvardı

Şirketin eski CEO'su Alex Mashinsky, firmaları yönetmesi nedeniyle müşteri fonlarının kaybına neden olduğu için eleştirildi. İlginç bir şekilde, Celsius'un çöküşünün ardından, eski yönetici sosyal medya aracılığıyla ailesine yönelik artan tehditleri dile getirdi.

Sonuç olarak, 8 Aralık'ta Mashinsky, Twitter CEO'su Elon Musk'a kendisini tehdit eden kullanıcılara karşı baskı yapması için bir ricada bulundu.

Manshinsky'nin karısının iflas duyurusundan önce 2 milyon dolarlık kripto parayı nakde çevirdiği iddia ediliyor. Celsius iflas duruşmasının yanı sıra, kripto piyasası FTX kripto borsasının çöküşünün sonucunu bekliyor. Özellikle, borsaya karşı iflas duruşmaları devam ediyor ve eski müşteriler fonlarını geri almanın bir yolunu arıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.