Güncel

Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüs yüzünden iptal edildi

Dünyanın en büyük otomobil fuarlarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı, koronavirüs endişesiyle iptal edildi.

Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüs yüzünden iptal edildi

Dünyayı etkisi altına alan ve birçok ülkede görülmeye başlanan yeni tip koronavirüs ya da yeni ismiyle Covid-19 yüzünden 24-26 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenmesi beklenen MWC 2020 fuarı iptal edilmişti. Benzer bir karar İsviçre'nin Cenevre şehrinde düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı için de alındı.

Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüs yüzünden iptal edildi

Ülkede görülen Covid-19 vakalarının 15'e yükselmesi ve binlerce kişinin fuarı ziyaret etmesi riskini göze alınamayan ülkede fuarın iptal edilmesine karar verildi. Eğer fuar iptal edilmesiydi 5-15 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecekti.

Cenevre Otomobil Fuarı'nı düzenleyen şirketin yetkililerinden Maurice Turrettini, 160'dan fazla firmanın fuara katılmayı planlandığını ancak "mücbir sebepler" nedeniyle bunun mümkün olmayacağını ifade etti. Turettini, fuara katılan firmalara geri ödeme yapılmayacağını ancak bilet alan ziyaretçilere para iadesi yapılacağını duyurdu.

Photokina (şimdilik) iptal edilmiyor

Öte yandan bu yılın önemli fotoğarf teknolojileri fuarlarından biri olan ve Almanya'nın Köln şehrinde 27-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Photokina fuarının iptal edilmeyeceği açıklandı. Ancak bu durumun şimdilik alınan bir karar olduğunu belirtelim. Son dakika bir kararla bu fuar da iptal edilebilir. Öte yandan yine fotoğraf sektörünün önemli fuarlarından biri olan ve Japonya'da gerçekleştirilecek CP+ 2020 de koronavirüs endişeli ile iptal edilmişti. 

Koronavirüs (Covid-19) ile hakkında en yeni haberlerini ilgili sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakko💠
Olması gereken bi karardı insan sağlığı herseyden önemli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.