Güncel

MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edildi

İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenecek MWC 2020 fuarının koronavirüs tehlikesi yüzünden iptal edildiği açıklandı.

MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edildi

Aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkileyen koronavirüs tehlikesi yüzünden dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarlarından biri olan Mobile World Congress yani kısa adıyla MWC'nin iptal edildiği açıklandı.  

MWC 2020 koronavirüs yüzünden iptal edildi

Bugün konuyla ilgili olarak yönetim kurulu toplantısı yapan etkinliği düzenleyen GSMA firması MWC'nin iptal edilmesine karar verdi. Ancak bu kararın uygulanabilmesi için belediyenin sağlık konusunda acil durum ilan etmesi gerekiyor. Zira iptal yüzünden oluşacak sigorta zararının ancak bu durumda karşılanacağı bilgisi veriliyor. Sigorta konusu önemli zira birçok kişi ya da firmanın yaptığı uçak, otel ve benzeri rezervasyonlar sigorta kapsamına giriyor. Fuarın iptal olma durumunda ise sigortanın ödeme yapması için belediyenin acil durum ilan etmesi gerekiyor. Şimdilik belediye bu tarz bir durum ilan etmediği için GSMA yönetiminin resmi olarak fuarı iptal edemeyeceği konuşuluyor.   

Bu yıl 24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara dünyanın dört bir yanından katılımcıların gelmesi bekleniyordu. Geçtiğimiz yıllara göre değerlendirdiğimizde fuara katılanların yüzde 5 ila 6'sının Çin'den gelenler olacağı tahmin ediliyordu. 

Risk almak istemeyen GSMA, binlerce kişinin bir araya geleceği fuarı iptal etme kararı aldı. Bu kararın şimdilik uygulanmadığını da belirtelim. Fuarın ilerleyen aylarda düzenlenip düzenlenmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.  

Güncelleme - 21:03

Konuyla ilgili fuarın 'şimdilik öngörülen şekilde yapılacağı' duyurusu yapıldı. Yani fuar her şeye rağmen yapılacak gibi görünüyor.  

Güncelleme - 22:17

Bloomberg'e açıklamalarda bulunan MWC'yi düzenleyen şirketin CEO'su  John Hoffman, MWC'nin iptal edildiğini duyurdu. Bu açıklama ile beraber fuarın bu yıl düzenlenmeyeceği kesinleşmiş oldu. GSMA CEO'sunun yaptığı İngilizce açıklamayı ilgili internet sayfasında da görebilirsiniz. 

Yorumlar
💠Gakko💠
GSMA firması bahan göre toplum sağlığı açısından eyi bi karar aldı..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.