Güncel

CES 2014: Asus bu ürünlerle yeni bir dünyanın kapılarını araladı!

Dünya markası yeni teknolojilerini görücüye çıkarttı!

CES 2014: Asus bu ürünlerle yeni bir dünyanın kapılarını araladı!

ASUS Başkanı Jonney Shih, CES 2014’te yaptığı açılış konuşmasında ASUS’un teknolojiyi günlük yaşamlarımızın akışına nasıl kattığını anlatarak şirketin “İnanılmazın Peşinde” marka ruhundan söz etti. Bu çığır açıcı yeniliklerin ilki, ASUS’un beklentileri değiştirecek inanılmaz deneyimler yaratma sözünün vücut bulduğu, 4 inç ile 6 inç arasında akıllı telefonlardan oluşan bir seri olan ZenFone. 

Shih, aralarında dünyanın ilk dört modlu ve çift işletim sistemli dizüstü bilgisayarı ve hepsi bir arada tableti olan Transformer Book Duet (TD 300) ile kolayca 7 inç’lik bir tablete dönüşebilen 4 inç bir akıllı telefon olan PadFone mini’nin olduğu diğer yenilikçi ürünleri de tanıttı. ASUS’a özel bir kullanıcı arayüzü olan ZenUI da PadFone mini ile ZenFone’da görücüye çıktı. 

Shih’in sahneye davet ettiği Intel Başkanı Renee James ise şunları vurguladı: “ASUS’un en yeni Intel destekli ikisi bir arada çift işletim ve mobil cihaz tasarımlarından oluşan serisini tanıtmasından büyük heyecan duyuyoruz. İşbirliğimiz anakartlara dek dayanıyor ve bilgisayarları, ikisi bir arada cihazları, tabletleri, tablet / telefonları ve daha fazlasını kapsıyor. Yeni Transformer Book Duet, PadFone mini ile ZenFone serileri, sektöre heyecan verici bilgisayar deneyimi kazandırma tarihimizi daha da köklü hale getiriyor.” 

1389273764_unnamed-7.jpg
ZenFone ve PadFone mini – İnanılmaz bağlantı ile inanılmaz deneyim
ZenFone ASUS’un akıllı telefon markasının yeni amiral gemisi. 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutu ve çarpıcı bir renk seçenekleriyle üretilen ZenFone, herkes için inanılmaz bir akıllı telefon.

ZenFone 4 göz alıcı bir 4 inçlik ekrana ve güçlü çift-çekirdek 1.2 GHz Intel® Atom™ Z2520 bir işlemciye sahip; bu işlemci aynı zamanda her çekirdeğe iki işlem dizisi taşıyan Hyper-Threading teknolojisini barındırıyor ve bu akıllı telefon, işlem yaparken kullanıcısını hiç bekletmiyor. İki dahili kamera, sadece 115 gr ağırlık ve beş canlı rengi -Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı, Gök Mavisi, Güneş Sarısı- ile ZenFone 4, mobil yaşam tarzlarında mükemmel eşlikçiyi arayan genç insanlar için çok değerli bir telefon.   
1389273781_unnamed-5.jpg
ZenFone 5, HD 1280 x 720 çözünürlüğe sahip çok güzel bir 5 inçlik IPS paneliyle aynı enerji-tasarrufu, hızlı çift-çekirdek işlemci ve muhteşem 8 MP PixelMaster ana kamera -yüksek hızlı hareketli fotoğraflar ve az ışık koşullarında yüzde 400’e kadar artırılabilen parlaklık- özelliklerini barındırıyor. GloveTouch ve PenTouch teknolojileri ekran duyarlılığını artırarak bu cihazı eldivenle veya herhangi bir sivri uçlu kalemle (stylus) kullanma imkanı sağlıyor. 

ZenFone 6 ayrıca diyagonal 6 inçlik muhteşem bir HD ekran sunuyor – böylece kullanıcılar görmek istediklerinin fazlasını görebiliyor. ZenFone 5 gibi ZenFone 6 da GloveTouch ve PenTouch teknolojilerini barındırıyor. ZenFone 6  ayrıca 13 megapiksellik bir PixelMaster ana kamera içeriyor. ZenFone 5 ve 6 dört renkte üretiliyor: Kömür Siyahı, İnci Beyazı, Kiraz Kırmızısı ve Şampanya Sarısı.

Tüm ZenFone modelleri muhteşem bağlantı özellikleriyle inanılmaz bir deneyim yaşatıyor – yeni PadFone mini de öyle! Çok sevilen ASUS PadFone ailesinin yeni üyesi PadFone mini, 7 inçlik bir tablete kolayca takılan ve tek ele rahatça sığan, 4 inç çok güzel bir akıllı telefon – bu cihaz, kullanıcıların rahatlıktan ödün vermeden görüş açılarını bir anda genişletmelerini sağlıyor.  
1389273800_unnamed-4.jpg
Her çekirdeğe iki işlem dizisi taşıyan Intel Hyper-Threading teknolojisine sahip güçlü bir çift-çekirdek Intel® Atom™ Z2560 işlemci, 8 GB dahili depolama alanı ve 64 GB’e kadar SD kart desteğiyle PadFone mini, hem telefon hem de tablet uygulamalarının ihtiyaç duyacağı tüm güce ve kaynağa sahip. Hatta çift SIM desteği de sağlıyor ve böylece kullanıcılar, iki telefon taşıma zahmeti çekmeden iki farklı telefon numarası ya da ayrı veri veya telefon hattı taşımanın ve inanılmaz bağlantının özgürlüğünü yaşıyor.

Hem ZenFone hem de PadFone mini ZenUI özelliğinden faydalanıyor – bu muhteşem kullanıcı arayüzü sadece ASUS akıllı cihazlarına özel! Basitleştirilmiş ikon ve menüleri, cihaz rengiyle eşleşen beş farklı renk teması ve akıllı What’s Next özelliğiyle kullanıcıların yaşamlarını düzenlemesine yardım eden ZenUI, bu karşı konulamaz yeni cihazların karşı konulamaz başlangıç noktasını oluşturuyor – ve harika fonksiyonelliğin dostane bir yüzü olabileceğini kanıtlıyor. Omlet Açık Mesajlaşma Platformu’nun desteklediği Omlet Chat sayesinde, ZenUI ayrıca sosyal olmak için tasarlandı. Omlet Chat ile kullanıcılar metin, fotoğraf, video ya da ses kaydı gibi her şeyi, her zaman, herkesle ve her telefonla paylaşabiliyor. 

1389273825_unnamed-6.jpg

Transformer Book Duet – Tüketicilerin beklentilerini değiştiren çift işletim sistemi yeniliği
Transformer Book Duet (TD 300) ile ASUS, dünyanın ilk dört modlu dizüstü bilgisayar ve tablet dönüştürülebilir cihazını yaratarak müşterilerin beklentilerini değiştiren bir yenilik getiriyor. Instant Switch teknolojisine sahip bu cihaz, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet kipleri arasında saniyeler içinde –ve sadece bir düğmeye ya da tabletteki bir sanal tuşa basarak- Windows ile Android arasında geçiş yapabilmeyi sağlıyor.  
 


Tam kalbinde güçlü bir Intel Core™ i7 işlemci barındıran Transformer Book Duet, ARM® işlemcilerle mevcut tabletlerden iki kat daha hızlı çalışıyor. Dahili ASUS SonicMaster teknolojisi ve tabletin her iki tarafında yer alan çift hoparlörle Transformer Book Duet, kapsamlı eğlence için inanılmaz bir ses sunuyor.

Transformer Book Duet ayrıca, Windows 8.1’de gezinmek için mükemmel bir 13 inç Full HD dokunmatik ekranla son derece becerikli bir Windows dizüstü bilgisayar.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.