Güncel

CES 2016: Motorola tarih oluyor

Lenovo bundan sonraki süreçte Motorola markasını kullanmayacak. Mobil dünyasına damga vuran 90 yıllık marka Motorola artık tarihin tozlu raflarında olacak.

CES 2016: Motorola tarih oluyor

CES 2016 etkinliğinde pek çok kategoride ürün tanıtımı gerçekleştiren Lenovo, 2014 yılında Google’dan satına aldığı Motorola markasını tarihin tozlu raflarına gönderiyor. Taşınabilir ilk akıllı telefonu mucidi olan Motorola sahip olduğu patentlerle mobil dünyasında hala önemli bir güç. Google bünyesine katıldıktan sonra Moto markası altında önemli telefon duyuruları gerçekleştiren Motorola, özellikle Moto G serisiyle dünya genelinde başarılı işlere imza attı.

1452252585_gsmarena001.jpg

Las Vegas’ta devam eden CES 2016 etkinliğinde basına konuşan Motorola COO’su Rick Osterloh mobil cihazlarda Motorola markasının aşamalı olarak kaldırılacağını bildirdi. Ancak Lenovo, Moto markası altında üst seviye akıllı telefon duyurularına devam edecek.  Uygun fiyatlı akıllı telefon tanıtımları ise Vibe serisi altında gerçekleşecek. Moto ekibi ayrıca Vibe serisinde gerçekleşecek faaliyetlerden de sorumlu olacak.

Motorola markası her ne kadar tarihi gömülecek olsa da, şirketin popüler logosu, Moto markasına sahip cihazlarda yaşamaya devam edecek. Moto markasını taşıyan cihazlarda Lenovo logosunu da kullanılacak. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.