Güncel

CES 2016: PlayStation VR için 2016 Hedefleri Ne Durumda?

Sony'nin sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR için 2016 yılına ait satış tahminleri belirlendi

CES 2016: PlayStation VR için 2016 Hedefleri Ne Durumda?

Son yılların üzerinde en çok çalışılan ve yatırım yapılan teknolojilerinden biri olan VR, yani sanal gerçeklik teknolojisi, CES 2016'nın da ana gündem başlıklarından olmayı başardı. Özellikle Oculus Rift ve Playstation VR, bu pazarın en iddialı modelleri olma yönünde. Peki, Sony'nin 100'den fazla oyun ile destekleyeği Playstation VR için satış hedefleri ne yönde? 

1452439755_playstation-vr-1.jpg

SuperData Research tarafından yapılan bir araştırma, teknoloji firmalarının VR teknolojisi için son 3 yılda, 6.1 milyar dolar civarında yatırım yaptığını öne sürüyor.  VR teknolojisinin ilk etaptaki kullanım yoğunluğunun oyun sektöründe olacağını ortaya koyan araştırmaya, mobil cihaz entegrasyonu da önemli bir yere sahip.

Oyunlar tarafında, VR teknolojilerini destekleyen ve yapım aşamasında olan oyun sayısı 830 civarında. Bu yapımları, büyük oyun firmalarının yanı sıra, küçük stüdyolar ve indie oyunlar kapsamakta. 

Araştırmanın önemli noktalarından biri Playstation VR için hedeflenen satış rakamları oldu. Fiyatının 400$ - 600$ arasında olması beklenen Playstation VR'ın 2016 yılı içinde 1.9 milyon satış rakamına ulaşacağı tahmin ediliyor. Oculust Rift ve Vive için ise beklenen satış rakamı 6 milyon civarında. 

VR için uygun seçeneklerden biri olan Google Cardboard'un ise 27 milyon birimlik satışa ulaşacağı tahmin edilen rakamlar arasında.

Soru: VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisi sizler için ne ifade ediyor?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.