Güncel

CES 2016: Samsung’un yeni buzdolabına büyük bir ekran ve kameralar eşlik ediyor

Samsung, CES 2016 etkinliğnde ev aletlerini duyurmaya başladı. Güney Koreli şirketin yeni akıllı buzdolabı devasa ekranıyla dikkat çekiyor.

CES 2016: Samsung’un yeni buzdolabına büyük bir ekran ve kameralar eşlik ediyor

Samsung bir kez daha CES 2016 etkinliğine yepyeni teknolojilerle donattığı yeni ev aletlerini getirdi. Etkinliğin en dikkat çeken ürünlerinden biri kuşkusuz Samsung’un yeni akıllı buzdolabı olacak.  Heybetli bir görünüme sahip akıllı buzdolabında ilk bakışta 21.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip monitör dikkat çekiyor. Full HD çözünürlüklü bu dokunmatik ekranla internette gezinerek yemek tariflerine göz atabilir, video izleyebilir hatta ilgili uygulamalar aracılığıyla televizyon seyredilebilir. Ayrıca ekrana aile üyeleriyle ilgili gıda kontrolü sağlayan notlar olınabilir ve yemek siparişi verilebilir. 

1451909170_samsung-smart-fridge-2016-01-04-01.jpg

Samsung’un dört kapılı yeni akıllı buzdolabının içerisinde kameralar mevcut. Bu kameralar ne işe yaracak diye sorabilirsiniz. İlgili uygulama üzerinde buzdolabında neler olduğunu uzaktan kontrol edebilir ve böylece alışveriş listenizdeki eksiklikleri tamamlayabilir ya da dolaptaki eksiklikleri anında görebilirsiniz.  Akıllı buzdolabının yetenekleri bunlarla sınırlı değil. Satın alınan gıdaların son tüketim tarihi kaydedildiği takdirde, buzdolabı son tüketim tarihi yaklaştığında ilgili ürün için uyarıda bulunuyor.

1451912171_samsung-smart-fridge-2016-01-04-02.jpg

21.5 inç büyüklüğünde ve Android bir telefon görünümü sunan monitörün hangi işletim sistemiyle desteklendiği açıklanmadı. Bunun yanında Samsung’un evdeki tüm akıllı cihazları yönetebilen uygulamasıyla uyumlu olan buzdolabı’nın fiyatı ve çıkış tarihi ise şimdilik bilinmiyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.