CES 2019 kapılarını açıyor!

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES (Consumer Electronics Show) 2019 yılında da kapılarını ziyaretçilere açıyor.

CES 2019 kapılarını açıyor!

Her yıl ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES fuarı önümüzdeki yıl 8-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. O yılın teknolojini gündemini belirleyen bir fuar olan CES, 2019 yılında da bu özelliğini koruyacak.

CES 2019 kapılarını açıyor!

CTA tarafından düzenlenen fuar dünyanın en büyük teknoloji etkinlik olarak biliniyor. CES'in düzenlendiği Las Vegas Convention ve World Trade Center'a ek olarak şehrin dört bir yanında bulunan otellerin bu iş için özel olarak hazırlanan salonlarında da gerçekleştirilen fuar geniş bir alanda yapılıyor.

CES 2019 kapılarını açıyor! - Resim : 1

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da birçok özel etkinlik, konuşma, duyuru ve yeni teknoloji içeriğinin bulunması beklenen CES 2019 için şimdiden bazı detaylar belli olmuş durumda. Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından olan IBM'in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Ginni Rometty ve işlemci üreticilerinden AMD'nin Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Lisa Su, Keynote konuşmacı olarak belirlenen iki isim olarak karşımıza çıkıyor.

CES 2019'un ana konularından biri 5G olacak

Şimdiden belli olan bu isimler dışında önümüzdeki aylarda yeni konuşmacı bilgilerinin de açıklanması bekleniyor. CES 2019'da 5G teknolojisi ana konu başlıklarından biri olacak. Standartları oturmaya başlayan 5G dışında Blockchain, yapay zeka, Endüstri 4.0, Otomobil teknolojileri, Artırılmış Gerçeklik, Oyun, Sağlık, Robotik, Makine Öğrenimi, Girişimler, Nesnelerin İnterneti çözümleri ve benzeri konu başlıkları yer alacak.

CES 2019 kapılarını açıyor! - Resim : 2

Sayılarla CES 219

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan CES 2019 devasa bir alanda gerçekleştirilecek. Fuarla ilgili bilgilere göz atacak olursak aşağıdaki rakamlar ortaya çıkıyor:

  • Yaklaşık 232 bin metrekare fuar alanı
  • 4500'ün üzerinde katılımcı firma
  • 180 binin üzerinde ziyaretçi
  • 6 bin 500 basın mensubu katılımı
  • 155'ten fazla ülkeden ziyaretçi
  • Fuarın düzenlendiği ana lokasyon Las Vegas Convention ve World Trade Center (LVCC),
  • CES 219 aynı zamanda Westgate Las Vegas (Westgate) ve Renaissance Las Vegas, Sands Expo, The Venetian, The Palazzo, Wynn Las Vegas ve Encore at Wynn, ARIA, Monte Carlo ve Vdara gibi otellerde yer alan salonlarda da gerçekleştirilecek.

İki yıl önce ziyaret ettiğimiz CES 2016 kapsamında yaptığımız incelemelerden birini sizlerle paylaşıyoruz: