Güncel

Çin elindeki teknolojiyle Amerika'yı alt üst ediyor!

ABD'nin elinde değerli teknolojiler olabilir ancak dünyanın diğer gelişmiş ülkesi Çin 44 teknolojinin 37'sinde Amerika'dan önde. İşte detaylar.

Çin elindeki teknolojiyle Amerika'yı alt üst ediyor!

Biden yönetimi, Çin'in gelişmiş çip üretimini sınırlıyor olabilir, ancak bağımsız araştırma kuruluşuna göre Asya ülkesi, 44 önemli ve gelişmekte olan teknolojinin 37'sinde özellikle araştırma ve geliştirme konusunda ABD'nin önünde yer alıyor.

Bunlar arasında AI, savunma ve önemli kuantum teknolojileri yer alıyor.

Çin ABD'yi teknolojide geçmiş durumda

Insider, Canberra merkezli Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü'nün ( ASPI ), kritik ve gelişmekte olan teknoloji alanlarının çoğunda ARGE söz konusu olduğunda Çin'in ABD üzerinde "çarpıcı bir liderliğe" sahip olduğunu açıkladı.

ASPI, Çin'in ABD'ye liderlik ettiği alanlardan bazılarının savunma, uzay, robotik, enerji, çevre, biyoteknoloji, yapay zeka, ileri malzemeler ve önemli kuantum teknolojisi alanları olduğuna dikkat çekti.

Çin teknoloji konusunda Amerikayı alt üst etti!

Kuruluş, bu teknolojilerin bazıları için önde gelen on araştırma kurumlarının Çin'de daha çok olduğunu ve ABD'den dokuz kat daha fazla yüksek etkili araştırma makalesi çıkardıklarını belirtti. Amerika için özellikle endişe verici olan şey, Çin'in gerçekten üstün olduğu iki alanın Savunma ve uzayla ilgili teknolojiler olması. ASPI, Çin'in nükleer kapasiteli hipersonik füzelerdeki ilerlemelerinin 2021'de ABD'yi şaşırttığını açıkladı.

Artık Amerika'nın kalıplaşmış rüya ülkesi tabiri yakın gelecekte Çin tarafından ele geçirilebilir.

Yorumlar
Çin süper güç
ABD Çin in gelişmesini gördüğü için sürekli sorun çıkartıyor. ABD şeytanın ta kendisidir. Bırakın artık elma iPhone almayı!!
Cevapla
Ali
İşin kötüsü Çinliler de elma alıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.