Güncel

Clubhouse son bombasını duyurdu! Herkes kullanmaya başlayacak

Clubhouse son özelliğini duyurdu. Popülerliğini yitiren uygulama yepyeni özelliği ile platformuna kullanıcı çekecek. İşte detaylar.

Clubhouse son bombasını duyurdu! Herkes kullanmaya başlayacak

Clubhouse, bir oda içi oyun özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Şirket oluşturacağı ilk oyununun kullanıcıların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olabileceğini doğruladı. 

Özelliğin "Wild Cards" adlı lansman başlığı, kullanıcılara bir dizi soru ve zorluk sunuyor. Örneğin, "60 saniyede bir film için bir fikir sunmanızı" veya "arama geçmişinizden beş şeyi paylaşmanızı" isteyebilir. Oynamak için +Odalar altındaki "Oyunlar" seçeneğini seçmeniz gerekecek. Arkadaşlarınızı oynamaya davet edebileceğiniz bir sosyal oda da açılacak.

Clubhouse son bombasını duyurdu! Herkes kullanmaya başlayacak

clubhouse özellik

Twitter Spaces gibi diğer ses hizmetleri tarafından sunulmayan bir özelliği başlatmak, Clubhouse'un popülerliğini artırabilir. Zira uygulama ill çıktığında ciddi bir popülerlik elde etmişti ancak ardından bu durum değişmeye başladı.

Şirket şimdi sunduğu yeni özellikler ile kullanıcıların kendi bünyesinde kalmasını hedefliyor olabilir. Uygulamanın Başarısı, Facebook'un ses odaları, Spotify'ın Greenroom'u ve Amazon'un Amp'si dahil olmak üzere daha iyi bilinen şirketler tarafından diğer ses ürünlerinin geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesine yol açtı.

Clubhouse'un popülaritesi ve indirme sayıları, özellikle pandemi kısıtlamaları kalkmaya başladıktan sonra, bu rakip hizmetler ortaya çıktığında bir darbe aldı. Pek çok kullanıcı, benzer ses hizmetleri sunan daha yerleşik sosyal ağlara geçmeyi seçti, çünkü bu platformlarda zaten bir ağları var. Yine de Clubhouse, The New York Times'a Aralık ayında hala büyümekte olduğunu ve şirketin bunun sadece bir pandemi hevesi olmadığından emin olduğunu söyledi. Son birkaç ay içinde hizmet, kullanıcıların kalmasını sağlamak için bir avuç yeni ve deneysel özellik yayınladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.