Güncel

Coinbase uygulama indirmeleri 2022'de %55 düştü! Sebebi ne?

Coinbase yeni uygulama indirmeleri, piyasa oynaklığı nedeniyle 2022'de %55 düştü!

Coinbase uygulama indirmeleri 2022'de %55 düştü! Sebebi ne?

Coinbase kripto para borsası değişken dijital varlık pazarında gezinmeye devam ederken, platformun Google Play ve App Store'daki mobil uygulama indirmeleri tutarlı bir düşüş kaydediyor.

Coinbase uygulama indirmeleri 2022'de %55 düştü! Sebebi ne?

Uygulama zekası platformu Appfigures'a göre, tahminler, yeni Coinbase uygulama indirmelerinin Ocak ve Mayıs arasında yaklaşık 2 milyondan 900.000'e %55 oranında düştüğünü gösteriyor. 

Kaydedilen indirmeler, ilginç bir şekilde 2021'in Mayıs ayına kıyasla 3,9 milyondan yaklaşık %79 düştü.

Coinbase uygulaması YTD'yi indirir. Kaynak: Appfigures

Çoğu yatırımcı, geçtiğimiz yıl, Bitcoin gibi varlıkların yükseldiği ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir dönemde piyasaya katılmak için Coinbase gibi yerleşik kripto borsalarını seçmişti.

Değişken piyasalardan etkilenen Coinbase

Bununla birlikte, Coinbase'in potansiyel yeni kullanıcıları çekememesi, düzenleyici kaygılar gibi diğer faktörlerle birlikte yatırımcılar arasında düşük bir motivasyon olarak yorumlanabilir. 

Coinbase'in uygulama indirmelerinde kurtarma yeteneği olmasına rağmen, ABD hükümetinin Başkanı Joe Biden'in, dijital para geliştirme konusundaki yürütme emri gibi girişimler yoluyla kripto sektörünü resmi olarak düzenlemek için önlemler aldığı düşünüldüğünde bu zor olabilir.

Azalan uygulama indirmeleri, 2022'nin ilk çeyreğinde zarar gören genel Coinbase iş modeliyle de bağlantılı. Coinbase özellikle de, yılın ilk çeyreği boyunca, 430 milyon dolarlık hayal kırıklığı yaratan bir kayıp kaydetti. Genel olarak, ilk çeyrek, 2021'in sonlarında başlayan düşük kripto varlık fiyatları ve oynaklığın devam eden bir eğilimi ile karakterize edildi.

Coinbase işe alım dondurma işlemini başlattı

Sonuç olarak Coinbase, sürdürülebilirlik için, işin farklı unsurlarını yeniden ayarlıyor. Örneğin 2 Haziran'da, daha önce işe alınan adaylar için kabul edilen teklifleri iptal ederken, işe alım dondurmasını uzattığını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.