Güncel

Kenya'nın en büyük elektrik üreticisi, Bitcoin'e çalışacak!

Kenya'nın en büyük elektrik üreticisi, fazla gücünü Bitcoin madencilerine sunacak!

Kenya'nın en büyük elektrik üreticisi, Bitcoin'e çalışacak!

Kenya'nın dev enerji üretim şirketi KenGen, farklı operatörlerden gelen artan talebin ardından Bitcoin madencilik şirketlerine fazla jeotermal güç sağlamayı teklif etti.

Kenya'nın en büyük elektrik üreticisi, Bitcoin'e çalışacak!

Afrika'nın herhangi bir Bitcoin madencilik firmasına ev sahipliği yapmadığı göz önüne alındığında, KenGen'in fazla enerjisini kullanmak isteyen şirketlerin Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğuna inanılıyor.

KenGen'e göre, şirket enerjisini kripto madenciliği için sağlıyorsa, yararlanıcıların ülkenin başkenti Nairobi'den yaklaşık 123 kilometre uzaklıktaki ana jeotermal tesisinde operasyonlar kurması gerekecek.

KenGen'in jeotermal geliştirme direktörü Peketsa Mwangi konu ile ilgili şu sözlere yer verdi; "Onları burada tutacağız çünkü yerimiz var ve güç yakın, bu da istikrara yardımcı oluyor. Güç talepleri değişkendir, bazıları daha sonra mezun olmak için 20MW ile başlamayı istemiştir. , "Kripto madenciliği çok, enerji yoğun"

Bitcoin madenciliğinde daha fazla yenilenebilir enerji kullanımı

Jeotermal enerjiye dönüş, KenGen'in üretiminde öncelikli olarak yenilenebilir kaynaklar kullanması ile Bitcoin madenciliği karbon ayak izi endişelerini ele almak için bir hareket olarak görülüyor.

Şu anda Kenya, Rift Valley devresi boyunca 10.000 MW'lık bir jeotermal güç potansiyeli barındırıyor. Şirket şu ana kadar 863 MW'lık bir jeotermal kapasite kurmuştur. 

Plan gerçekleşirse Kenya, Bitcoin madenciliği için yeni enerji biçimlerini kullanmak için El Salvador'a katılacak. Bitcoin'i yasal bir ihale olarak ilan ettikten sonra, orta Amerika ülkesi volkanik güç aracılığıyla tarihi madenciliğe başladı. 

KenGen, Bitcoin madenciliğini destekleme niyetini ifade etmesine rağmen, Kenya'nın şu anda sektörü yönetmek için herhangi bir düzenlemesi yok. Bununla birlikte, hükümet bir merkez bankası dijital para birimini piyasaya sürmeyi düşünüyor. Ancak yetkililer artan dolandırıcılık nedeniyle  dijital varlık ticareti konusunda şüpheci.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.