Güncel

Çöp kutusundan al haberi

2012 Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak olan Londra'da kargaşayı ve kirliliği aynı anda ortadan kaldıracağı düşünülen bir buluş denedi.

Çöp kutusundan al haberi

2012 Olimpiyat Oyunlarına bu yaz ev sahipliği yapacak olan Londra'da kargaşayı ve kirliliği aynı anda ortadan kaldıracağı düşünülen bir buluş ilk kez Londra sokaklarında denendi. Uzaktan bildiğimiz çöp tenekesi gibi görünen bu makine aslında bize birçok anlam ifade ediyor olacak. Asıl amacı elbette çöp kutusu olacak ancak bu kutu bize Londra ve olimpiyatlarla ilgili en son haberleri gösterecektir Londralı tarafından tasarlanan dijital çöp kutuları ayrıca yetkililer tarafından yapılan uyarıları ve toplu taşımadaki gecikmeleri veya acil durumlardaki uyarıları gösterilecek.

1329850030_pic83f.tmp.jpg

Bloomberg News gibi veri sağlayıcıları olan çöp kutuları, Time Out ve Londra Menkul Kıymetler Borsası tarafından desteklenmektedir. Güçlü bir dış tabakası ve cam elyaf takviyeli polimer kaplı LED ışıklar ve adaptif parlaklık özelliklerine sahip olan arkadan aydınlatmalı ekranlar yapılmış bir gövdeye sahip iki ekrandan oluşan bu cihazdan olimpiyatlara kadar 200 tane kurulması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.