Güncel

Çorum'da korkutan deprem!

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Çorum'da 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Henüz bildirilen bir can ya da mal kaybı yok.

Çorum'da korkutan deprem!

Son dönemlerde artan sıcaklar ve kuraklık gibi sebepler orman yangınlarına sebep oluyor. Ancak tek doğal afet değil. AFAD'dan gelen bir açıklamaya göre Çorum'da 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD'ın geçtiği veriye göre saat 09.07'de Çorum'un merkezinde 5.50 kilometre derinliğinde ve 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Çorum'da korkutan deprem!

deprm

Çorum’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Kent merkezinde hissedilen deprem sebebiyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı öğrenildi. Çorum’da 4,2 büyüklüğünde meydana gelen depremle sallandı. Korkutan deprem büyük İstanbul depremi sorusunu da akıllara getirdi. Uzun süredir Marmara Bölgesi'nde meydana gelmesinden korkulan depremle ilgili endişeler artmaya başladı.

AFAD tarafından açıklanan verilere göre merkez üssü Çorum’da yaşanan deprem, yerin 5,50kilometre altında meydana geldi. Deprem sebebiyle ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Deprem kent merkezinde kısa süreli hissedildi. Son dönemlerde artan sıcaklar da eklendiğinde doğal afetlerde bir artış söz konusu. Orman yangınlarıyla birlikte şimdi eklenen deprem bilgisi de vatandaşları korkuttu. Ancak şimdilik bir can ya da mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Bununla birlikte artan yağmurlar da sel haberlerinin önünü açtı.  Büyük İstanbul depremi ile ilgili endişeleri akla getiren Çorum depremi kısa sürede Twitter'da da hashtaglerde popüler oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.