Güncel

Creality, Expo 2020'de en yeni modellerini sergiliyor

Dünyanın en büyük 3D yazıcı üreticisi Çin merkezli Creality 3D (Creality), Dubai'de düzenlenecek Expo 2020 fuarında, Brezilya standında en yeni modelleri ile yer alacak.

Creality, Expo 2020'de en yeni modellerini sergiliyor

Creality 3D, fuarın ulusal bir pavyonu tarafından davet edilen tek 3D baskı markası olarak Expo 2020 Dubai'deki Brezilya Pavyonu'nda en son ürünlerini sergileyecek. Bu işbirliği ile Creality 3D uluslararası sahnede Brezilya hükümetiyle ilk kez bir araya geliyor.

Haziran 2021'de Brezilya Uzay Ajansı (AEB), Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Artemis programına katılmak için bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Brezilya halkında uzay ve uzayla ilgili konulara olan ilgi arttı. Alex isimli programın bir temsilcisi, dünya çapındaki potansiyel ortakların kapsamlı bir değerlendirmesini yaparak, Creality'nin kurumsal sosyal sorumluluk konusundaki süregelen bağlılığına ek olarak 3D baskı teknolojisi alanında derin bir uzmanlığa sahip olduğunu açıkladı. Creality CEO'su ve kurucu ortağı Ao Danjun ile bilgilendirici bir sohbetten sonra program temsilcisi, 3D baskı markasından övgüyle bahsetti. Özellikle bu görüşme, Space Robotics projesinin kurulmasını kolaylaştırdı.

Creality tarafından Brezilya Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Brezilya Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanlığı, Brezilya Uzay Ajansı ve Brasília Üniversitesi ile işbirliği içinde başlatılan Space Robotics projesi, 3D baskı uygulamalarını teşvik ederek Brezilya genelinde eğitimi iyileştirmeyi amaçlıyor. Yeni proje ülke genelinde 250 okulda uygulandı. Creality, karma modellerde Ender-3, Ender-7, CR-30, CR-6 SE, Sermoon D1, CR-200B ve HALOT-ONE dahil olmak üzere proje için ihtiyaç duyulan tüm 3D yazıcıları sağladı. Ek olarak Polilaktik asit (PLA) filamenti ve CR–Scan 01 3D modelleme tarayıcıları da yine proje kapsamında okullara ulaştırıldı.

Projede amaç, uzay robotik modelinin uygulanması yoluyla öğrencilere nasıl baskı yapacaklarını öğreterek, öğrencilerin 3D baskıya olan ilgilerini artırmak ve yaratıcı yeteneklerini teşvik etmek olarak belirlendi. Buna ek olarak, Creality, TV Brasil dahil olmak üzere birçok yetkili Brezilya medya kuruluşu tarafından proje hakkında yapılan haberlerin ardından yerel topluluk tarafından "Kapsüllerin Yaratıcısı" olarak tanındı.

Creality Dubai'deki fuar sırasında, Brezilya Ticaret ve Yatırım Teşvik Ajansı ve Funetec ile birlikte Ender-3 S1, CR-10 Smart Pro ve Sermoon V1 dahil olmak üzere birçok yeni yazıcı modelini sergileyecek.

Creality, firmanın gelecekteki büyümesi ve genişlemesi için bir strateji ve yol haritası ortaya koyarken reçine serisi ile birlikte Creality Cloud APP ve 3D baskı aksesuarları ekosisteminden oluşan bir portföyle desteklenen yeni modellerini tanıtıyor.

Creality, kullanımı kolay, yüksek teknolojili 3D yazıcılarını binlerce hanenin erişimine sunma misyonuyla yola çıkan 3D baskı teknolojisi ile inovasyonu dünyaya yayma taahhüdünü bundan sonra da sürdürmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.