Teknoloji TV

3D yazıcıdan uçuş simülatörü aparatı bastık!

Bu videomuzda Creality Ender CR6 SE yazıcımızda bastığımız ve Flight Simulator benzeri oyunlarda kumanda kolunu joystiğe çeviren aparatı anlatıyoruz.

3D yazıcıdan uçuş simülatörü aparatı bastık!

Teknolojioku olarak yeni teknolojileri denemeye ve deneyimlerimizi size aktarmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda ofisimize gelen 3D yazıcıdan aldığımız farklı baskılarla bu deneyimi sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu videomuzun konuğu olan aksesuar ise Xbox kumanda kolunu uçuş simülatör aparatına çeviren bir çözüm. Oldukça kompleks olan çözümün birçok parçadan oluştuğunu belirtelim. 

Baskı aldığımız modeli Thingiverse üzerinden buradaki linkten indirdik:

Bu baskının toplam süresi 2 günü buldu. Çok fazla parçadan oluştuğu için baskı süresi biraz uzun oldu. Ayrıca bütün parçaları tek seferde basmadığımızı da belirtelim. Öte yandan parçaları bir araya getirirken biraz dikkatli olmanızı öneririz. Bazı parçalar çabuk kırılabiliyor.

3D yani üç boyutlu yazıcılarla olan çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor ve edecek. Bu tarz konularda düşünce, öneri ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.