Güncel

Crypto.com, son saldırıya rağmen kullanıcı sayısını daha da artırdı!

Crypto.com, son saldırıya rağmen günlük yaklaşık 500 yeni yatırımcı hesabı eklemeye devam ediyor!

Crypto.com, son saldırıya rağmen kullanıcı sayısını daha da artırdı!

Crypto.com Coin (CRO) talebinde önemli bir artışa yol açan kapsamlı bir reklam çabasının ardından, Singapur merkezli platform, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük on kripto para borsasından biri haline geldi.

Crypto.com, son saldırıya rağmen kullanıcı sayısını daha da artırdı!

Crypto.com'un yerel tokeni olan CRO'nun yeni sahiplerinin sayısı, platformun yakın zamanda 17 Ocak'ta saldırıya uğramasından sonra bile geçen aya kıyasla istikrarlı bir artış göstermeye devam etti.

Bununla birlikte, dijital varlık CRO'sunu 16 Ocak'ta elinde tutan 200.466 farklı hesabın olduğu, Crypto.com Coin'i geçtiğimiz aydan 14 Şubat'a kadar elinde tutan 214.950'in üzerinde hesap olduğunu gösteriyor. Dijital varlık CRO'sunu taşıyan hesap sayısı ise Crypto.com'un 17 Ocak'ta saldırıya uğramasından bu yana günlük 482 yeni hesap eklendi. CoinMarketCap.com'a göre kademeli bir artış oldu.

Crypto.com, kullanıcılar 17 Ocak'ta hesaplarından para çıktığını fark ettiğinde para çekme işlemlerini önce askıya aldı, ancak gösterildiği gibi, 483 kullanıcının kripto parasından çalınan 30 milyon dolarlık varlıkların çalınmasına rağmen, CRO sahiplerinin sayısı son 30 günde artmaya devam etti.

Crypto.com hack'i kabul etti

Başlangıçta, sorun ilk olarak "bir olay" olarak anıldı ve işletme "hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını" söyledi.

Sonuçta, müşteri kayıpları, çoğu durumda “yasadışı para çekme işlemlerini engellediğini” söyleyen borsa tarafından iade edildi. 

Crypto.com, güvenlik önlemlerini güçlendirdiğini ve genel güvenlik durumunu daha fazla analiz etmek için üçüncü taraf denetçilerin yardımına başvurduğunu iddia ediyor. Ancak firma, yapılan güvenlik yükseltmeleri ile ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Şu anda CRO, son 24 saatte %6,90 ve önceki yedi gün içinde %1,98 düşüşle 0,4789 $'dan işlem görüyor ve 12.1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

CRO 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap.com

Saldırının ardından, kripto para 0,3144 dolara kadar düştü ve o zamandan beri %44 arttı. Şu anda ise geçen aya kıyasla fiyatı daha yüksek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.